$
רכב

לאישור סופי: נהגי המכוניות יסבסדו עוד יותר את ביטוחי האופנועים

"מרכיב ההעמסה" בביטוחי דו גלגלי יקבע על 8% משנת 2020 לעומת 5.5% כיום. מדובר בסכום שמשולם מתוך פרמיות ביטוחי החובה של בעלי מכוניות וכלי רכב אחרים בעלי ארבעה גלגלים

תומר הדר 18:2104.06.18

מרכיב ההעמסה בביטוחי החובה של כלי רכב יעמוד על 8.5% במהלך השנתיים הקרובות ועל 8% משנת 2020, כך נקבע היום (ב') בדיון בוועדת הרפורמות של הכנסת. הוועדה אישרה לקריאה שנייה ושלישית הצעת החוק של הח"כים איתן כבל, מיקי זוהר ויצחק וקנין, הקובעת את העלאת גובה מרכיב ההעמסה בביטוחי החובה.

 

מרכיב ההעמסה בביטוח רכב הוא סכום שמשולם מתוך פרמיות ביטוחי החובה של בעלי מכוניות וכלי רכב אחרים בעלי ארבעה גלגלים. מרכיב ההעמסה - שגובהו כיום הוא 5.5%, משמש לסבסוד של ביטוחי אופנועים וקטנועים.

  

הסיבה להענקת הסבסוד מיועדת לעודד רוכבי אופנועים וקטנועים לרכב כשהם מבוטחים (רכיבה ללא ביטוח אינה חוקית אך קיימת). העידוד לרוכבים ניתן בין היתר משום שאופנועים וקטנועים משמשים כ"חולצי פקקים", שמצמצמים עומסי תנועה וזיהום. קיבועו הסופי של מרכיב ההעמסה על 8% משנת 2020 ואילך מיועדת בין היתר למנוע התייקרות עתידית של ביטוחי האופנועים, שעלולה לגרום לרוכבים לנטוש את האופנועים לטובת מכוניות ובכך לתרום לעומס בכבישים.

 

 

ארכיון ארכיון צילום: מיכאל קרמר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x