שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

נשיא המחוזי אורנשטיין מינה מנהל מיוחד ל"על השולחן" אך שוקל להחליפו

נציג הכנ"רית תמך במינוי עו"ד ליאור כספי שמייצג את חברת על השולחן כמנהל המיוחד שלה, אך מחר בבוקר הוא צפוי לתמוך בהחלפתו בשל חשש לניגוד עניינים

ענת רואה 21:4329.05.18

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין מינה לאחרונה את עו"ד ליאור כספי, בא כוחה של חברת "על השולחן מרכז גסטרונומי" לשמש כמנהל המיוחד שלה. זאת לאחר שהמינוי קיבל את תמיכת נציגה של הכנר"ית סיגל יעקבי. זמן קצר לאחר מכן הוגשה בקשה דחופה להחליפו לאור ניגוד העניינים מאחר שהוא מייצג את החברה ולא יוכל לבדוק תביעות חוב.

 

הנשיא אורנשטיין קבע דיון דחוף בבקשה שיתקיים מחר בבוקר והכנ"רית הודיעה במענה לפניית כלכליסט בנושא שבכוונתה לתמוך בבקשה להחליף את בעל התפקיד. הסיפור הזה ממחיש עד כמה בעייתית סוגיית מינוי בעלי תפקיד.

 

מגזין הקולינריה על השולחן נסגר באוקטובר 2017, לאחר 27 שנות פעילות ו-12 העובדים פוטרו. עם זאת במועד סגירתו נמסר שאתר האינטרנט של המגזין ימשיך לפעול ומייסדיו מחפשים רוכשים.

 

מגזין על השולחן מגזין על השולחן

 

בפברואר השנה הגישו כמה מהעובדים בקשת פירוק, שעבורם היא הכרחית על מנת שיוכלו לקבל זכויות המגיעות להם מהביטוח הלאומי. דיון נקבע לאמצע חודש מאי וזמן קצר לפני כן ביקשה החברה למנות את עו"ד כספי כמנהל מיוחד לצורך מכירת פעילות החברה. כספי כתב כי למען הגילוי הנאות הוא לא יצג את החברה או בעלי המניות בה למעט תגובה שהגיש עבורם בתביעה שהוגשה נגד החברה, ולכן טען כי איננו בניגוד עניינים. יצוין כי מבדיקת כלכליסט כספי הגיש תגובה, כתב הגנה והתייצב לדיון בשמה של החברה באותו הליך.

 

בדר"כ לא מקובל למנות מי שחברה מבקשת כמנהל מיוחד שלה, מאחר שלא הגיוני שבא כוח חברה יחקור את בעליה שהיו לקוחותיו. יחד עם זאת בדיון שהתקיים נציג הכנר"ית עו"ד גיא העליון תמך במינוי ואמר במפורש בפרוטוקול שהוא מבקש למנותו.

 

הנשיא אורנשטיין כתב בהחלטתו שכספי יהיה המנהל המיוחד והוא יבדוק את תביעות החוב ויגיש דיווח על כך. בנוסף נכתב שהכונס הרשמי יהיה המפרק הזמני של החברה וזאת עד להכרעה בדבר מפרק קבוע, ושנושאי המשרה יתייצבו במשרד הכונס הרשמי להיחקר.

 

מספר ימים מאוחר יותר הוגשה בקשה של אחת הנושות של החברה להחליף את כספי ולבטל את המינוי שלו בטענה שיש ניגוד עניינים: "למנהל המיוחד חובת נאמנות בראש ובראשונה לנושים", טענה הנושה (חברת כריכית מאירי שכספי מייצג מולה).

 

שלשום הגיב עו"ד כספי לבקשה וטען שאף אחד מהנוכחים בדיון לא התנגד למינויו או טען לניגוד עניינים "לרבות ובמיוחד הכנ"ר", הדגיש. עוד כתב כספי כי לאחר שהליך הפירוק נודע לגורמים שונים בתחום ואלו פנו אליו, הוא דאג לפרסם מודעה בעיתון בקשה להציע הצעות לרכישת מניות החברה או פעילותה, וכבר קיבל פניות מרוכשים פוטנציאליים שהתעניינו במכר.

 

הנשיא אורנשטיין קבע דיון דחוף שיתקיים מחר בבוקר (רביעי). בנוסף כתב כי "עו"ד כספי ישהה לעת הזו כל פעולה כבעל תפקיד בתיק".

 

במענה לפנית כלכליסט מסרה דוברת בתי המשפט כי המינוי של כספי הוגבל לעניין הטכני של בדיקת תביעות החוב בלבד.

 

מהכנ"ר נמסר בתגובה: "ב"כ הכנ"ר התעתד להציע לבית המשפט שלושה שמות של בעלי תפקיד ניטרליים, אך לאור הנסיבות המיוחדות של התיק, לא התנגד לבסוף למינוי המוצע. לנוכח נימוקי הבקשה והחשש לקיומו של ניגוד עניינים במינוי, אשר לא היה ידוע במועד המינוי, עתיד הכונס הרשמי לתמוך בבקשה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x