$
משפט

חשיפת כלכליסט

רשות ני"ע עצרה את ההצבעה על הסכם שכר הטרחה באאורה

האסיפה היתה אמורה להתכנס היום בשעה 15.00 ולאשר הארכת הסכם ההתקשרות בין חברת הנדל"ן למשרד עורכי הדין שבבעלות אשתו של בעל השליטה באאורה, יעקב אטרקצ'י; "כלכליסט" חשף אתמול שההסכם הקודם צפוי להכניס לאשתו של אטרקצ'י מעל 200 מיליון שקל

ענת רואה 12:4829.05.18

התפתחות דרמטית רגע לפני כינוס אסיפת בעלי המניות של אאורה: רשות ניירות ערך עצרה את ההצבעה שאמורה היתה להביא להארכת הסכם ההתקשרות בין חברת אאורה ישראל בשליטתו של עו"ד יעקב אטרקצ'י, לבין משרד עורכי הדין אותו יסד ונמצא כיום בבעלותה של אשתו, עו"ד סיגל אטרקצ'י – כך נודע ל"כלכליסט".

 

עוד נודע, כי הרשות דורשת מאאורה לפרסם עוד פרטים נוספים שחסרים כעת ולקבוע מועד חדש להצבעה. ככל הנראה האסיפה תתואם שוב ליום ראשון הקרוב.

  

לפני דקות אחדות פרסמה אאורה דיווח מיידי בו הודיעה על דחיית מועד האסיפה, אך לא ציינה את הסיבה לכך.

 

אתמול נחשף ב"כלכליסט" שההסכם הקודם בין אאורה למשרד עורכי הדין אטרקצ'י אמור היה לפי מצגים שהוצגו ב-2015 להסתכם בשכר טרחה של כ-10 מיליון שקל בעבור 3 שנים, אולם בפועל מתחשיב שערך "כלכליסט" עולה ששכר הטרחה שהמשרד צפוי להפיק כתוצאה מההתקשרות הזו עומד על 213 מיליון שקל.

  

יעקב אטרקצ'י, בעל השליטה בחברת אאורה יעקב אטרקצ'י, בעל השליטה בחברת אאורה צילום: ישראל הררי

 

זאת לאור העובדה שעל פי ההתקשרות, משרד עורכי הדין זכאי לא רק לשכר הטרחה בשיעור 1.5% מכל דירה שנמכרה במהלך שלוש השנים הללו, אלא גם ל-1.5% מכל דירה שתימכר ב-26 פרויקטים של החברה שעדיין לא החל השיווק שלהם ונמצאים בהליכי תכנון. לפי דו"ח הרבעון הראשון שפורסם ביום שישי, 26 הפרויקטים שעוד לא החל שיווקם, כוללים 7,549 דירות. אפילו בהנחה שמחירה הממוצע של כל דירה יעמוד על 1.5 מיליון שקל, הערכה צנועה למדי ביחס למחירי הדיור כיום, הרי שרכיב זה לבדו צפוי להפיק הכנסה משכר טרחה בגובה 169 מיליון שקל למשרד אטרקצ'י.

 

היום אמורה היתה האסיפה הכללית לאשר את הארכת ההתקשרות ל-3 שנים נוספות, במהלכן הודיעה החברה שמשרד אטרקצ'י יטפל רק ב-50% מהפרויקטים והיתר יטופלו בידי 3 משרדי עורכי דין חדשים שנבחרו לצורך כך. החברה ציינה כי משרד אטרקצ'י הסכים לוותר על 7 פרויקטים שנמצאים בהליכי תכנון ולהעביר אותם לטיפול המשרדים החדשים, אך לא נמסר מה היקף היחידות שיעברו.

 

מאאורה נמסר: "החברה מכבדת ופועלת בשיתוף פעולה מלא עם רשות ניירות ערך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x