$
משפט

חקירת שורט טרייד: בעל השליטה שוחרר למעצר בית של 45 יום

כמו כן נגד שלומי נוימן יוצא צו עיכוב יציאה מהארץ למשך 180 יום, ו-8 אנשים שונים יפקחו עליו בעת מעצר הבית כך שהוא לא יישאר לבדו. נאסר עליו לעשות שימוש באינטרנט או לבצע פעולות בבנקים ומוסדות פיננסים למשך 90 יום

תומר גנון וזוהר שחר לוי 15:4227.05.18

חקירת החשד למרמה בחברת שורט טרייד שקרסה: מנכ"ל ובעל השליטה בחברה, שלומי נוימן, ישוחרר למעצר בית של 45 יום. כך סוכם היום בין המשטרה לסנגורו של נוימן, עו"ד עמית בר טוב. נגד נוימן יוצא צו עיכוב יציאה מהארץ למשך 180 יום, ו-8 אנשים שונים יפקחו עליו בעת מעצר הבית כך שהוא לא יישאר לבדו. נאסר עליו לעשות שימוש באינטרנט או לבצע פעולות בבנקים ומוסדות פיננסים למשך 90 יום.

 

 

 

בנוסף לכך נוימן יפקיד ערבות במזומן של 20 אלף שקלים ויחתום על ערבות עצמית של 250 אלף שקלים. גם הוריו יחתמו כל אחד בנפרד על עברות של 250 אלף שקלים. על דירת סבו בירושלים יוטל עיקול בסך של 280 אלף שקלים. שופטת בית משפט השלום בירושלים, חוי טוקר, נתנה תוקף של החלטה להסכמה בין הצדדים.

 

שלומי נוימן שלומי נוימן צילום: יואב דודקביץ

 

נוימן נעצר לפני שבועיים ונחקר בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, הלבנת הון ועבירות על חוק ני"ע – ניהול תיקי השקעות ללא רישיון. שורט טרייד שקרסה חייבת למעלה מ-10 מיליון דולר לאלפי סוחרים. היא תיווכה בין ישראלים שרצו לנהל השקעות פרטיות ולסחור בבורסה בארה"ב לשני ברוקרים אמריקאיים (Lek Securities ו-Interactive Brokers). על פי החשד של מפלג הונאה בימ"ר ירושלים, שורט טרייד קרסה לאחר שנוימן עשה שימוש בכספי חלק מהסוחרים כדי לשלם חוב לסוחרים אחרים, בראשותו של פעיל שוק ההון שרם.

 

בדיון שנערך בשבוע שעבר בבית המשפט הודיעה המשטרה שנוימן הודה בחקירתו במעילה בכספים. המשטרה ערכה עימותים בין נוימן לשלושה פעילי שוק ההון שנעצרו בפרשה, ובהם איציק שרם, לגבי טענתו שנעקץ על ידם ואז נסחט באיומים, כולל איומים שיפגעו בבתו, כדי שיעשה שימוש בכספי סוחרים אחרים לפרוע חוב של כ-3 מיליון דולר שנוצר כלפיהם – לטענת נוימן "על הנייר" בלבד.

 

"לגבי האיומים, אפשר לראות שהחשודים באיומים נחקרו, ובוצעו עימותים", אמרה בדיון נציגת המשטרה רס"ר גל צבי. "לעניות דעתי, ממה שהצגתי לבית המשפט, אין משהו שהוא שחור על גבי לבן מובן. זה מן לחץ שהוא טוען שנכנס אליו, לחץ עסקי, לחץ של אמירות באוויר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x