$
משפט

הבעלים והמנכ"ל לשעבר של יוטרייד לא שילם לקופת הפירוק - ונאסר

אביב טלמור חשוד בהונאת משקיעים. מאסרו - משום שלא שילם את התשלומים שנקבעו לו בהליך הפירוק המתנהל נגד בית ההשקעות שלו שקרס; אמר היום בבית המשפט כי "קשה לי למצוא עבודה בגלל התדמית של הנוכל ובגלל ששפטו אותי בבית דין לאינטרנט"

זוהר שחר לוי ותומר גנון 15:2122.05.18

בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה היום (ג') על מאסרו של אביב טלמור, הבעלים והמנכ"ל לשעבר של חברת יוטרייד שקרסה, משום שלא העביר כספים לקופת פשיטת הרגל כפי שחויב והוא חייב כ-91 אלף שקל. "קשה לי למצוא עבודה בגלל התדמית של הנוכל ובגלל ששפטו אותי בבית דין לאינטרנט. נשפטתי בכיכר העיר, השם לא הולך לפני אלא נגדי", אמר טלמור לבית המשפט.

 

השופטת איריס לושי-עבודי לא השתכנעה ושלחה את טלמור למאסר של 14 יום, אלא אם ישלם מיידית 56 אלף שקל.

 

 

 

 

בנוסף, הורתה השופטת על מימוש רכבו של טלמור והודיעה כי היא בוחנת גם את האפשרות לממש את דירת המגורים שלו.

 

אביב טלמור אביב טלמור צילום: עמית שעל

  

באת כוחו של טלמור, עו"ד שלווה פוטשניק, ביקשה לעכב את ביצועה המאסר אולם השופטת הסכימה לדחייה בת שעה בלבד. "ככל שהחייב מבקש ארכה בת שעה להמציא את הסכום של 56 אלף שקל, אני מוכנה לעכב את החלטתי למשך שעה בלבד", כך לפי החלטתה.

 

טלמור נעצר במרץ 2016 בחשד להונאת משקיעים וכן בשיבוש הליכים. הוא נעצר עם שובו לישראל לאחר שנמלט ממנה כמה חודשים קודם לכן ולאחר שהסגיר את עצמו לרשות ני"ע. לפי החשד הוא פעל בשיטת פירמידה והונה 600 לקוחות שהשקיעו ביחד כ-27 מיליון דולר. ביולי האחרון הודיעה הפרקליטות כי תגיש נגדו כתב אישום ובחודשים האחרונים הוא זומן לשימוע בטרם יוחלט אם להעמידו לדין.

 

במקביל לחקירת רשות ני"ע, בית ההשקעות שבראשו עמד, יוטרייד, קרס וטלמור נקלע להליכי פשיטת רגל אישיים. לאחרונה פנה המנהל המיוחד לנכסיו, עו"ד אלעד עפארי ממשרד כהן וילצ'יק ושות', לבית המשפט בטענה כי אינו משלם את הכספים שנקבעו לו במסגרת ההליך וכי למעשה עד היום לא שילם דבר.

 

על פי צו הכינוס שניתן בעניינו של טלמור בפברואר 2016 הוטל עליו צו תשלום של 3,500 שקל בחודש וכן להגיש דוחות חודשיים למנהל המיוחד. אולם הדבר לא נעשה ועל כן ביקש עו"ד עפארי להוציא נגדו צו מאסר.

 

בדיון שהתקיים היום זימנה השופטת את טלמור לדוכן העדים ושאלה אותו מדוע לא עמד בצו הכינוס שנקבע בעניינו. "אין לי מאיפה לשלם", אמר. "הגשתי בקשת פריסה, אני מובטל ביותר מ-67% מהתקופה הזו, בחלקים שלא הייתי מובטל הייתי מרוויח 5,000 שקל, לדאבוני הרב אני לא גומר את החודש".

 

השופטת לושי-עבודי: "האם זה נכון שמאז מתן צו הכינוס ועד היום לא שילמת שקל לקופה?".

 

טלמור: "אתמול שילמתי 300 שקל, אחרי שהבנתי שאני יכול לשלם סכום קטן. ניסינו לשלם סכומים יותר קטנים אבל זה לא ניתן. היום אני מובטל, התפטרת לפני שבועיים ואני מחפש עבודה. עבדתי בחברת אינטרנט, הייתי עוזר מנכ"ל במשך חמישה חודשים והתפטרתי. השתכרתי 5,500 שקל".

 

השופטת: "למה התפטרת?".

 

טלמור: "כי מי שניהל אותי היה ילד בן 24 והוא לא יצא איתי ראש. זו חברה משפחתית. אני מחפש עבודה, אני מחפש באינטרנט ב'אול-ג'ובס'. קשה לי למצוא עבודה".

 

"זלזול מופגן בהליך" 

המנהל המיוחד, עו"ד עפארי, הדגיש בדיון כי טלמור לא הפנים עד היום את משמעות ההליך. "זה מתבטא בזלזול מופגן בכל ההליך, כמו שבית המשפט ער לזה שלא בוצע ולו תשלום אחד. תחת זה החייב ממשיך להתגונן מול כל העולם. מדובר באדם מוכשר שניהל קונצרן של חברות בכל העולם. נכון שהשם שלו נפגע בצורה רצינית ובצדק אבל עדיין בישראל יש מספיק עבודות שיכול ליטול על עצמו".

 

באת כוחו של הכנ"ר, עו"ד רונית ולטוך, ציינה בדיון כי טלמור חייב עד כה 91 אלף שקל לקופת פשיטת הרגל והקופה כעת ריקה. "אני פשוט נדהמת מהגישה של החייב", אמרה. לדבריה, יש לבחון את האפשרות למכור את ביתו של טלמור בככיר רבין בתל אביב כדי להשיא כסף לקופת הפירוק.

 

 

 

בתום הדיון הורתה השופטת על מאסרו המיידי של טלמור אם לא ישלם לאלתר 56 אלף שקל לקופת פשיטת הרגל וזאת בעקבות מחדליו. "מאז מתן צו הכינוס ועד היום לא שילם החייב ולו שקל לקופת הכינוס", כך כתבה, "למעט סכום של 300 שקל ששילם בימים האחרונים. המנהל המיוחד נאלץ 'לחלוב את החייב' ול'רדוף' אחריו, על מנת שזה יעמוד בחובותיו הקבועים בדין".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x