תיירות

מנכ"ל ריינאייר: "עליית מחירי הנפט תביא את המתחרים שלנו לפשיטת רגל"

לדברי מייקל אולירי מחיר של 80 דולר לחבית נפט יביא להתייקרות מחירי הדלק, מה שיגרום לקריסה של חלק מחברות הלואו-קוסט האירופיות בחורף הקרוב. הדברים עומדים בסתירה לתחזיות האופטימיות שהציגה איזי ג'ט לאחרונה

שירות כלכליסט 14:5021.05.18

מנכ"ל חברת הלואו-קוסט ריינאייר, מייקל אולירי, אומר שהוא לא יופתע אם יריביו האירופים יגישו בקשות לפשיטת רגל בחודשים הקרובים.

 

חברת התעופה האירית הזהירה שהעלייה במחירי הנפט שתוביל לעלייה במחירי הדלק תגרום ככל הנראה לכמה מיריבותיה האזוריות לפשוט רגל בתחילת 2019. העלייה הדרמטית בעתידיות הנפט הגולמי ב-12 החודשים האחרונים מהווה כעת נטל על התעשייה, בתקופה בה חברות תעופה מרכזיות נאלצות להסתגל לשוק יותר ויותר תחרותי. "אין ספק שמחיר של 80 דולר לחבית הולך לגרום לנפגעים באירופה בחורף הקרוב", אמר אולירי ל-CNBC.

 

"הנפט הולך להיות זרז לשינוי הנוף התחרותי כולו באירופה. כמה מהחברות האלה לא הצליחו להרוויח כשמחיר החבית היה 40 דולר בשנה שעברה, אז אני לא חושב שהן ישרדו את החורף אם מחיר הנפט יישאר ברמתו הנוכחית".

 

 

מנכ"ל ריינאייר, מייקל אולירי. "יש חברות שלא ישרדו את החורף" מנכ"ל ריינאייר, מייקל אולירי. "יש חברות שלא ישרדו את החורף" צילום: בלומברג

 

עתידיות הנפט הגולמי נסחרו היום בבוקר קרוב למחירי השיא שלהן בשנים האחרונות, והגיעו לרמה של 79.16 דולר לחבית.

 

חברת התעופה האירית גם דיווחה היום על הרווח השנתי הגבוה ביותר שלה אי פעם, למרות החששות שהסכסוך עם הטייסים שפרץ עקב כשל בשיבוצם לעבודה לפני מספר חודשים יפגע בחברה. אך אולירי אמר שהוא פסימי בנוגע לצמיחה העתידית של החברה עקב עלויות הדלק העולות והישארות מחירי הטיסות על כנם.

 

חברת הלואו-קוסט הגדולה באירופה דיווחה על רווח שיא של 1.7 מיליארד דולר אחרי מיסים בשנה הפיננסית שהסתיימה ב-31 במרץ. זוהי עלייה של 10% לעומת השנה שעברה, גבוהה מעט יותר מתחזיות האנליסטים.

 

אך בחברה מאמינים שההכנסות עומדות לרדת מעט בשנה הקרובה. תחזית הרווח שלה אחרי מיסים עומדת על בין 1.25 ל-1.35 מיליארד אירו בשנה הקרובה, פחות מתחזיות האנליסטים.

 

דבריו הפסימיים של אולירי עומדים בניגוד להודעתה של חברת הלואו קוסט השנייה בגודלה באירופה - איזי ג'ט, לפיה היא מצפה לעלייה ברווחים של יותר מ-30% השנה, בזכות הביקוש הגובר וכן בגלל קריסתן של כמה ממתחרותיה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x