$
רכב

צפו בפורד האוטונומית של אינטל ומובילאיי נוסעת ברחובות ירושלים

ניסוי הרכב האוטונומי הראשון של מובילאיי יצא לדרך בעיר הבירה של ישראל. אמנון שעשוע: "אם אתה יכול לנהוג בירושלים אתה יכול לנהוג בכל מקום"

תומר הדר 15:3417.05.18


 

מובילאיי ביצעה ברחובות ירושלים ניסוי ראשון ברכב אוטונומי: מדובר בפורד פיוז'ן הנוסעת בימים אלה ברחובות ירושלים. הפורד של מובילאיי לא יובאה ארצה על ידי דלק מוטורס, נציגת פורד בישראל, ונושאת מספר רישוי ישראלי "כשר" בעל שמונה ספרות. מובילאיי קיבלה אישור רשמי לביצוע הניסוי ממשרד התחבורה הישראלי.

 

רק לפני ימים ספורים התייחס אמנון שעשוע מייסד מובילאיי לניסוי במהלך כנס של אינטל שהתקיים בארה"ב והדגיש את מנהגי הנהיגה המזרח תיכוניים של נהגי ישראל שאיתגרו במיוחד את המכונית האוטונומית. לדברי שעשוע: "מובילאיי לא פרסמה עובדה זו כדי למנוע מהולכי רגל ונהגים אחרים לקפוץ לפני המכונית ולאתגר אותה".

 

הרכב האוטונומי במנהרות בירושלים הרכב האוטונומי במנהרות בירושלים צילום מסך: מובילאיי

 

 

לדברי שעשוע: "אף שבתרבות הנהיגה בירושלים קשה מאוד לעשות זאת מכיוון שהנהגים לא מאפשרים במקרים רבים להיכנס לפער בין המכוניות לנהג שמעונין לעבור מנתיב לנתיב. אם אתה לא נהג אסרטיבי בישראל, עדיף אולי שתישאר בבית". עוד ציין שעשוע: "אם אתה יכול לנהוג בירושלים אתה יכול לנהוג בכל מקום".

 

 

אמנון שעשוע: "אם אתה יכול לנהוג בירושלים אתה יכול לנהוג בכל מקום" אמנון שעשוע: "אם אתה יכול לנהוג בירושלים אתה יכול לנהוג בכל מקום" צילום: יונתן הפנר

 

בתוך כך פורסם בארה"ב כי מובילאיי נמצאת על סף עסקה עם אחד מיצרני הרכב הגדולים, לו תספק שמונה מיליון מערכות נהיגה אוטונומית. מדובר במערכות מן הדור החדש, EyeQ5, שיסופקו בשנת 2021.

 

 

הרכב האוטונומי של מובילאיי בעליות של ירושלים הרכב האוטונומי של מובילאיי בעליות של ירושלים צילום מסך: מובילאיי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x