$
משפט

ענבל אור לא רצתה להתעמת עם עו"ד ארז? משכה בקשתה לפתוח עסק

יזמת הנדל"ן שמצויה בהליך פשיטת רגל זכתה לתמיכת הכנ"רית בבקשתה להתפרנס ממתן הרצאות וצילומים, אך המנהל המיוחד התנגד. היום היא חזרה בה והדיון שנקבע למחר בוטל

ענת רואה 21:2015.05.18

האם ענבל אור, יזמת הנדל"ן שמצויה בהליך פשיטת רגל, לא מעוניינת להתעמת עם המנהל המיוחד לנכסיה עו"ד איתן ארז, וזו הסיבה שמשכה את בקשתה לפתוח עסק?

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין אמור היה לדון מחר (ד') בבוקר בבקשתה של אור להתיר לה להתחיל לפעול כעוסק מורשה. אור טענה כי אין לה כל מקור הכנסה ולכן ביקשה לעסוק ב"מתן הרצאות על סיפור חייה" וכן בתחום "הצילומים / דוגמנות".

 

 

 

הכנ"רית סיגל יעקבי ראתה בחיוב את הבקשה וציינה בעמדה שהוגשה כי הכונס הרשמי סבור שקיימת חשיבות של ממש בהשבת חייבים המצויים בהליך פשיטת רגל למעגל העבודה, הן כחלק מהשיקום הכלכלי והן על מנת לשפר את יכולת החזר החוב.

 

ענבל אור בדיון בעניינה בבית המשפט העליון ענבל אור בדיון בעניינה בבית המשפט העליון צילום: עמית שאבי

 

הכנ"רית ציינה שאומנם קיימת עדיפות להעסקה כשכיר מטעמי יכולת פיקוח וגם צמצום הסיכון לצבירת חובות, יחד עם זאת היענות לבקשה מסוג זה מאפשרת לחייב לייצר לעצמו מקור פרנסה שיסייע לכלכלתם ולכלכלת משפחתם כמו גם עמידה בהחזר החובות. עוד נטען כי לא ניתן להתעלם מחוק יסוד חופש העיסוק.

 

אלא שלעומת הכנ"רית, המנהל המיוחד ארז התנגד בתוקף לבקשה ואף תקף את אור וטען ש"דרושה כמות גדושה של עזות מצח מצד החייבת להגיש את הבקשה" וכי היא "לא התנצלה עד היום על מעשיה בפני הנושים".

 

ארז ציין שורה של תנאים שאם יתקיימו תוכל אור לעבוד וביניהם שהיא תעבוד כשכירה בלבד, מה שעשוי להיות בעייתי בתחום שבו ביקשה אור להתפרנס ממתן הרצאות על חייה.

 

כן דרש שאור תמסור לו עותק מדף העו"ש של חשבון הבנק שתנהל, תגיש תצהיר מפורט אודות הכנסותיה והוצאותיה מאז צו הכינוס ועד היום, תשלים את החוב הפיגורים שצברה ולא תעסוק בתחום של שיווק נדל"ן – דרישה לא מאוד ברורה מאחר שאור מלכתחילה לא ביקשה לעסוק בתחום זה.

 

אתמול מסרה אור הודעה קצרה לבית המשפט לפיה היא "מושכת את הבקשה וחוזרת בה" ולכן "מתייתר הצורך בקיום הדיון". אור לא פירטה מדוע החליטה לסגת והאם לא חפצה להתייצב שוב לדיון מתוקשר וסוער בעניינה.

 

הנשיא אורנשטיין לא הוטרד מהסיבות שגרמו לאור לסגת מבקשתה לעבוד ולהתפרנס, והוא הודיע שהדיון מבוטל לאור הודעת אור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x