$
רכב

רולס רויס מציגה רכב כביש שטח ראשון - קאלינן

היצרנית מציעה את הרכב הכי פרקטי שלה, כהגדרתה. עם זאת הוא מגיע במימדים מכובדים ועם שלל פינוקים כמו מערכת המנמיכה את הרכב כשבעליו מתקרב, מערכת פתיחת וסגירת דלתות מיוחדת ועוד

תומר הדר 18:3210.05.18

אם אאודי, בנטלי ואפילו מזראטי מציגות רכבי כביש שטח – למה לא רולס רויס? לאחר שלל שמועות וקדימונים, היצרנית מציגה באופן רשמי את קאלינן – רכב כביש שטח ראשון מתוצרתה. הקאלינן עצמו נקרא על שם היהלום הגדול ביותר שאי פעם התגלה בעולם, המהווה כיום חלק מאוסף תכשיטי הכתר הבריטים. לפי רולס רויס, הקאלינן הוא לא פחות מ"הרולס רויס הפרקטית ביותר שאי פעם יוצרה".

רולס רויס קאלינן מבפנים רולס רויס קאלינן מבפנים צילום: יצרן

 

הרכב משתרע על מימדים מכובדים במיוחד: אורך של 5.3 מטרים ורוחב של 2.1 מטרים. המחיר ההתחלתי שלו בארה"ב יהיה 325 אלף דולר.

 

מטבע הדברים, רשימת האבזור של הקאלינן כוללת מאות פריטים שונים ועשרות אפשרויות אבזור אינדיבידואליות, שלבטח יקסמו ללקוחות במפרץ הפרסי. בין האביזרים נכללת מערכת המנמיכה את הרכב באופן הידראולי בארבעה סנטימטרים כאשר בעל הרכב מתקרב וסגירה של דלתות הרכב באמצעות כפתור, כדי שהנהג לא יתאמץ חלילה לטרוק את הדלת כאחרון פשוטי העם. אביזרים נוספים כוללים צג מידע מרכזי המאפשר בין היתר ניווט בשטח, מערכת בקרת נסיעה בשטח הכוללת כיוונים שונים למתלי האוויר ההידראוליים, מערכות בטיחות אקטיביות מלאות, וייפיי מובנה ומערכת פתיחת דלתות מיוחדת המונעת מנוסעי הרכב ללכלך את רגליהם.

 

רולס רויס קאלינן. לא צריך יותר לטרוק את הדלת רולס רויס קאלינן. לא צריך יותר לטרוק את הדלת צילום: יצרן

 

כדי להניע את הקאלינן, השוקל מעל 2.5 טונות, למרות היותו מבוסס על מרכב אלומיניום קל משקל, מותקן בחזית מנוע בעל 12 בוכנות בנפח של 6.7 ליטרים המפיק 563 כוחות סוס, מספיק כדי להביא את הקאלינן ל-250 קמ"ש. המהירות מוגבלת אלקטרונית מסיבות בטיחותיות. צריכת הדלק, לרוכשי קאלינן שאינם מחזיקים בבעלותם בכל מקרה מספר בארות נפט, היא 6.6 ק"מ לליטר, נתוני יצרן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x