משפט

פרסום ראשון

פרופ' דוד האן לא מונה לבית המשפט המחוזי בחיפה

הוועדה למינוי שופטים סיימה את ישיבתה כשמועמדותו של כונס הנכסים הרשמי לשעבר כלל לא עלתה להצבעה מאחר שלא היה רוב למינוי. "כלכליסט" חשף שפרופ' האן קיבל פטור מקורס מיון מועמדים לשיפוט והוא היחיד שקיבל פטור כזה בשנים האחרונות

ענת רואה 13:3110.05.18

פרופ' דוד האן, כונס הנכסים הרשמי הקודם, שאמור היה להתמנות היום כשופט בית המשפט המחוזי בחיפה – לא מונה בסופו של דבר. הוועדה למינוי שופטים סיימה לפני דקות אחדות את ישיבתה כשבפועל מועמדותו של פרופ' האן כלל לא עלתה להצבעה מאחר שלא היה רוב למינוי. במקומו של האן מונתה לבית המשפט המחוזי בחיפה השופטת גלית סיגלר שמכהנת כבר שנתיים כמינוי בפועל.

 

 

 

 

פרופ’ דוד האן פרופ’ דוד האן צילום: נמרוד גליקמן

 

 

את הניסיון למנות את האן למחוזי הובילה שרת המשפטים איילת שקד. לשכת עורכי הדין בראשות עו"ד אפי נוה התנגדה, והובילה את ההתנגדות אליה הצטרפו בסופו של דבר גם שלושת שופטי בית המשפט העליון בוועדה למינוי שופטים, בראשותה של הנשיאה אסתר חיות.

 

לאחר שהובהר שאין רוב למינוי הוחלט לוותר על ההצבעה. יחד עם זאת נקבעה החלטה עקרונית בוועדה שמועמדים לבית המשפט המחוזי יהיו חייבים לעבור קורס מיון מועמדים לשיפוט.

 

ב"כלכליסט" נחשף שפרופ' האן קיבל פטור מהקורס וכי הוא היחיד שקיבל פטור כזה בשנים האחרונות.

 

עצם העובדה שפרופ' האן קיבל פטור מהקורס לא היה הכשל היחיד בכוונה למנות אותו לשיפוט. ב"כלכליסט" נחשף כי משרד המשפטים טייח בדו"ח שערך את פרשת מימון יועץ התקשורת של האן מקופת של רשות השידור. מדובר בפרשה שנחשפה בכלכליסט במרץ 2017, ולפיה מאחר שהאן ככונס הנכסים הרשמי לא היה שבע רצון משירותי הדוברות שקיבל מדובר משרד המשפטים משה כהן, הוא החליט לשכור יועץ תקשורת פרטי, את משה גל מחברת גילאב.

 

מאחר שלא היה מקור תקציבי לממן את ההוצאה שעמדה על 12 אלף שקל לחודש לפני מע"מ, הוחלט לגבות אותה מקופת רשות השידור. לצורך כך הוגשה בקשה מטעם האן לבית המשפט המחוזי בירושלים ונטען שהאן יזדקק ליועץ תקשורת בקשר לפירוק הרשות. לא נאמר בבקשה שהיועץ מעניק לו שירותי יעוץ גם מעבר לענייני רשות השידור וגם לא צורף העתק מהסכם ההתקשרות בין היועץ לבין פרופ' האן, שכלל לא הגביל את עבודת היועץ לענייני רשות השידור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x