$
משפט

צו פירוק זמני לשורט טרייד; חייבת 10 מיליון דולר לאלפי סוחרים

בחשבונות החברה אותרו כספים בהיקף של 850 אלף דולר בלבד. במהלך דיון שנערך היום בבקשת הפירוק התברר שהחברה גוררת מאז השנה שעברה הפסדים כבדים בעקבות עסקה כושלת הקשורה להנפקה של חברת קנאביס. המפרקים הזמניים: "היו מצגי שווא; תמונה קשה ולא סימפטית"

תומר גנון 14:0906.05.18

נשיא בית המשפט המחוזי בת"א, איתן אורנשטיין, הוציא היום (א') צו פירוק זמני לפלטפורמת המסחר באינטרנט שורט טרייד (רשומה כ-Prop-Trade), שבאמצעותה סחרו ישראלים באופן פרטי בבורסה האמריקאית. אורנשטיין הוציא בנוסף צו עיכוב יציאה מהארץ נגד מנהלה, שלומי נוימן.

 

במהלך הדיון, שאליו לא התייצב נוימן, הודיעו המפרקים הזמניים עוה"ד עמית פינס ומיכאל חינצ'ין, כי מבדיקה ראשונית לאחר פגישה עמו עולה שחובות החברה נאמדים בכ-10.5 מיליון דולר, כאשר סך הכספים והמניות שבחשבונותיה שנתפסו עומדים על כ-850 אלף דולר בלבד. מספר לקוחות החברה מוערך על ידם ב-1,200 עד 2,700 סוחרים קטנים. "התמונה שמצטיירת היא קשה ולא סימפטית", אמרו המפרקים הזמניים בדיון.

 

השופט איתן אורנשטיין השופט איתן אורנשטיין צילום: אוראל כהן

 

 

מהדיון עולה כי קיים חשש כבד שהחברה ערבבה בין כספי הסוחרים בחשבונותיה, לאחר שהסתבכה בעסקה הקשורה להנפקת חברת קנאביס בחודשים ספטמבר-אוקטובר 2017. "נוימן טוען שהסתבך בעסקה מול קבוצת משקיעים, שגם היו לקוחות החברה", סיפרו המפרקים הזמניים. "החברה עשתה עבורם עסקה של הנפקה של אחת מחברות הקנאביס שגילו בה פוטנציאל. מחיר המניה בהנפקה היה מאוד נמוך. אחר כך בגלל קשיים רגולטורים לא היה ניתן לסחור במניות.

 

"המניות עלו בשיעור ניכר", אמרו המפרקים. "ניתן מצג שווא כלפי המשקיעים שאפשר לסחור במניות. הם הזרימו הוראות קניה ומכירה שלא בוצעו בפועל, וכך נותר רווח על הנייר של 11 מיליון דולר כלפיהם. הם לחצו לקבל את ההשקעה כאשר שאר הלקוחות לא קיבלו את כספם. נוימן החזיר להם חלק במזומן מתוך כספי אחרים וחלק ממניות. הוא ציפה שאם החברה תמשיך להתגלגל הנכסים שלה יכסו את החוב. כמובן שנוצרו הפסדים אצל ברוקרים בחו"ל שסגרו את הפוזיציות כדי לכסות את החוב לברוקרים עצמם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x