$
משפט

אורנשטיין ידון מחר בפירוק פלטפורמת המסחר שורט טרייד שהפסיקה את פעילותה

החברה שרשומה באיי הבתולה ונמצאת בשליטתו וניהולו של שלומי נוימן, הודיעה בשבוע שעבר למאות סוחרים פרטיים על הפסקת פעילות המסחר בבורסה האמריקאית בשל קשיים כלכליים ובירוקרטיים. ארבעה סוחרים שמבקשים את פירוקה: "החברה הציגה מצג שווא על הפקדת כספים בחשבון נאמנות"

תומר גנון 23:3005.05.18

נשיא בית המשפט המחוזי בת"א, איתן אורנשטיין, ידון מחר (א') בבקשת פירוק שהוגשה נגד פלטפורמת המסחר באינטרנט שורט טרייד (רשומה כ-Prop-Trade), שבאמצעותה סחרו ישראלים באופן פרטי בבורסה האמריקאית. החברה, שמנוהלת על ידי שלומי נוימן, הודיעה בשבוע שעבר ללקוחותיה כי היא מפסיקה באופן מיידי את פעילותה בשל "קשיים כלכליים וביורוקרטים שאתם אנו מתמודדים בחודשים האחרונים".

 

ביום חמישי האחרון הגישו ארבעה סוחרים בקשת פירוק נגד החברה בעקבות ההודעה. השופט אורנשטיין מינה את עוה"ד עמית פינס ומיכאל חינצ'ין לבעלי תפקיד עד לדיון בבקשה. "החברה היא חברה פרטית הרשומה באיי הבתולה הבריטיים, אשר מרכז פעילותה ומשרדיה מבוסס בשני סניפים – בני ברק וירושלים", נכתב בבקשה. "בעל השליטה (נוימן - ת"ג) הוא ישראלי, והחברה מנהלת חשבון בבנק מזרחי טפחות בישראל. מאות לקוחותיה הם ישראלים".

 

סוחר בוול סטריט (למצולם אין קשר לידיעה) סוחר בוול סטריט (למצולם אין קשר לידיעה) צילום: בלומברג

 

"החברה התחילה את פעילותה בשנת 2008", נכתב, "ומאז ככל הידוע רתמה אלפי סוחרים אשר השקיעו בה עשרות מילוני שקלים. החברה הציגה את עצמה כחברה המאפשרת מסחר בטוח הכפוף לרגולציה של הרשות האמריקאית, המציגה פתרון למסחר לאנשים פרטיים המעוניינים לסחור בבורסה האמריקאית, בה אפשר לסחור רק באמצעות ברוקר מורשה".

 

"החברה מסרה לסוחרים", נכתב בנוסף, "כי כספיהם מועברים לחשבון נאמנות במזרחי טפחות, חשבון שבו הם הנהנים ותהיה להם בקרה ושליטה באשר לכספים בחשבונות. מבירורים שנערכו, עולה כי ככל הנראה אין מדובר בחשבונות נאמנות, אלא בחשבונות של החברה אשר שימשו 'צינור' להעברת כספים לחברת סליקה זרה - SIPC. מצג השווא שהוצג הוא מאת החברה ונציגיה בלבד".

 

"למען ההמחשה בדבר סדר גודל ההשקעות שבוצעו בחברה, יצוין כי היא התקשרה עם מכללות ללימודי מסחר שם הציגה לתלמידים כי היא חברה סולידית ואיתנה הפועלת בשוק האמריקאי וכפופה לרגולציה של הרשויות האמריקאיות. לצורך הדוגמא החברה התקשרה עם כ-1,500 תלמידי מכללת BIG SHOT אשר ביצעו השקעות בסדר גודל של מיליוני שקלים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x