שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הוקפאה עבודת הוועדה לאישור מינויה של עפרה ברכה לנציבת שירות המדינה

בתשובה לעתירה, מסרה המדינה לבג"ץ כי תאמץ חלק מרכזי של העתירה והוא פסילת שני נציגי הציבור שמכהנים בוועדה ובחירה של שני נציגים חדשים תחתיהם

אדריאן פילוט 13:2730.04.18

המדינה הודיעה היום על הקפאת פעילותה של הוועדה שמינה ראש הממשלה בנימין נתניהו לאשר את מינויה של עפרה ברכה לנציבת שירות המדינה.

 

 

 

בתשובה לעתירה לבג"ץ שהגיש עו"ד ד"ר רפי נץ צנגוטה נגד אופן מינוי הוועדה, הודיעה המדינה שבכוונתה לאמץ מרכיב מרכזי של העתירה והוא פסילת שני נציגי הציבור שמכהנים כעת בוועדה ובחירה של שני נציגים חדשים תחתיהם. רק אז תחדש הוועדה את פעילותה.

 

בעקבות העתירה, בג"ץ הוציא בחודש מרץ צו על תנאי שהורה למדינה להסביר "מדוע לא יבוטל מינוים של נציגי הציבור בוועדה המיוחדת לבחירת נציב שירות המדינה, ומדוע לא ימונו לוועדה המיוחדת לבחירת נציב שירות המדינה נציגי ציבור, לפי סדר קבוע מראש".

 

מימין: עפרה ברכה ובנימין נתניהו (ארכיון) מימין: עפרה ברכה ובנימין נתניהו (ארכיון)

 

על פי נוהל שנקבע בהחלטות ממשלה ובהנחיית נציבות שירות המדינה יש לבחור את הנציגים באופן שאינו שרירותי, אלא על פי תור קבוע מראש ומתוך רשימה של נציגי ציבור שמסודרת לפי ה-א"ב. תחת זאת נבחרו חברי הוועדה על ידי מזכיר הממשלה באופן אקראי, ולטענת מגיש העתירה "באופן שרירותי, שיקדם את האינטרסים של ראש הממשלה לקדם את המועמדות של גב' ברכה".

 

קודם לכן, בסוף פברואר, הוציא בג"ץ צו ארעי שאסר על ועדת המינויים לקבל החלטה לגבי מועמדותה של ברכה.

 

תפקיד נציב שירות המדינה אינו מאויש זה שנה, אז סיים הנציב הקודם משה דיין את כהונתו. מאז משמש אודי פראוור כממלא מקום עד יוני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x