$
משפט

אלוביץ' מתעקש: דורש לשחרר את חפצי האמנות והתכשיטים שהמשטרה תפסה לו

בעל השליטה בבזק, שרכושו ורכוש אשתו הוקפא במסגרת תיק 4000, ערער לביהמ"ש המחוזי ומבקש לשחרר בנוסף את קרן הפנסיה שלו שבה קצבה חודשית של 46 אלף שקל

תומר גנון 11:1630.04.18

בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', ואישתו איריס, הגישו היום (ב') לבית המשפט המחוזי בת"א ערעור על החלטת בית משפט השלום בעיר מהשבוע שעבר, לפיה המשטרה תוכל להמשיך ולהחזיק ברכושם שהוקפא במסגרת תיק 4000.

 

 

 

מדובר בכל רכושם של השניים הכולל נדל"ן, חשבונות בנק, ניירות ערך, חפצי אמנות, תכשיטים, טבעות, עגילים ושעוני יד בשווי של עשרות מילוני שקלים.

 

בהחלטה שפרסם בשבוע שעבר השופט עלאא מסארווה, הוא דחה גם את בקשתו של אלוביץ' לשחרר לידיו באופן מידי דמי קיום של 46,508 שקל ברוטו - קצבת הפנסיה החודשית שלה הוא זכאי עם הגיעו לגיל 70. כמו כן הוא דחה את בקשתו לשחרר את חפצי האמנות והתכשיטים, על אף שקבע כי המשטרה הייתה צריכה לשוב ולבקש את אישור בית המשפט להחזקתם.

 

 

שאול ואיריס אלוביץ' (ארכיון) שאול ואיריס אלוביץ' (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

במקביל הורה השופט לבני הזוג, המיוצגים על ידי עוה"ד ז'ק חן ומיכל רוזן-עוזר, להגיש תצהירים בהם יפרטו את הוצאותיהם החודשיות הבסיסיות, על מנת ש"ייפסק סכום שיעמוד על קרקע מוצקה ככל הניתן. על המבקשים לפרט הכנסותיהם (או למעשה להצהיר מעל העדר הכנסות)". השופט הסכים לשחרר חשבון שבו כ-38 אלף שקלים, אשר אליו מקבל אלוביץ' את קצבת הזקנה שלו.

 

כאמור, אלוביץ' ואישתו הגישו היום ערערו על ההחלטה שבה לדבריהם: "נפלו טעויות מהותיות – בראש והראשונה בכך שבית המשפט הכשיר את תפיסת חפצי האמנות והתכשיטים על אף שזו נעשתה בניגוד לדין וללא צווי תפיסה.

 

"החלטתו של בית המשפט", נכתב בנוסף, "משקפת רצון להיעתר לעמדת המשטרה ולאפשר לה לתפוס רכוש באופן רחב ככל הניתן, תוך הפרת הדין והתעלמות מוחלטת מהפגיעה הקשה בזכויות חשודים שחזקת החפות עומדת להם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x