$
משפט

גרוניס יגשר בין אליעזר פישמן, ילדיו, הבנקים ורשות המסים

נשיא המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין לחץ היום על הצדדים לתיק פשיטת הרגל של פישמן לנסות ולגבש הסדר כולל ולחסוך הליכים יקרים וממושכים. בתוך חודשיים יקבל דיווח על התקדמות הגישור

ענת רואה 16:5924.04.18

נשיא בית המשפט העליון בדימוס אשר גרוניס יגשר בין אליעזר פישמן ובני משפחתו ובין הבנקים ורשות המסים – כך הורה היום נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין.

 

אורנשטיין קיים היום דיון בתיק פשיטת הרגל של פישמן שחייב לנושיו קרוב ל-4 מיליארד שקל. הדיון אמור היה להיות טכני, כתזכורת לגבי הבקשות השונות שעומדות בפניו, ובעיקר הבקשות של המנהל המיוחד עו"ד יוסי בנקל לביטול העברות שונות שביצע פישמן לאשתו טובה פישמן וכן לילדיו ענת מניפז, אייל פישמן ורונית פישמן אופיר.

בפועל ניסה במהלך הדיון הנשיא אורנשטיין ללחוץ על הצדדים לבצע ניסיון נוסף לגבש הסדר.

  

אליעזר פישמן וילדיו. מימין: אייל, אליעזר, ענת ורונית אליעזר פישמן וילדיו. מימין: אייל, אליעזר, ענת ורונית צילום: אוראל כהן

 

לאחר הדיון מסר החלטה ובה כתב כי לעת הזו קיימות בהליך פשיטת הרגל מספר בקשות שדרושות להכרעה, וכי הבקשות טומנות בחובן מחלוקות מהותיות, מורכבות וסבוכות, וכל אחת מהן נסובה על רכוש יקר ביותר בתים ומניות, שאלת שיתוף בחובות של בת הזוג ועוד.

 

אורנשטיין כתב בהחלטה כי הצביע בפני הצדדים בדיון על כך שלא ניתן לשלול שהבקשות יקבעו לדיון רק לאחר השלמת כל כתבי הטענות בכל הבקשות, בהינתן הזיקה ביניהן, וכי הוא הצביע לפני הצדדים על הסיכויים והסיכונים שניצבים לפתחם והעלויות הניכרות הכרוכות בכך. "במכלול הצעתי לצדדים שישקלו הפניית הסכסוכים להליך גישור, לפני מגשר שיוסכם ואשר במסגרתו ניתן יהיה להגיע להסדר כולל אשר ייתר את המחלוקות האמורות, יביא לחיסכון בעלויות ובזמן התדיינות".

 

הוא הוסיף כי הוא ער לכך שבתחילת ההליכים נעשה ניסיון להגיע להסדר שלא צלח אלא שכעת נראה שבשלה העת לפעול להשגת הסדר חדש. הוא מינה את הנשיא בדימוס גרוניס כמגשר, אך במקביל ימשכו ההליכים בבית המשפט ויוגשו המסמכים.

 

בעוד כחודשיים, בתחילת חודש יולי, על הצדדים להודיע על התקדמות הליך הגישור.

 

אליעזר פישמן ואשתו מיוצגים באמצעות עו"ד שולי גולדבלט ועו"ד אודי גינדס, ילדיהם ובני זוגם מיוצגים ע"י עו"ד דוד לשם ועו"ד רוני לפן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x