$
משפט

השף רפי כהן הוכרז פושט רגל: "לא שיתף פעולה ולא שילם כספים"

כהן הוכרז פושט רגל לאחר שלא התייצב לדיון בעניינו ולא שיתף פעולה עם הנאמן לנכסיו. תביעות החוב של השף שהסתבך נאמדות ב-12 מיליון שקל

זוהר שחר לוי 14:3024.04.18

בית המשפט המחוזי בתל אביב הכריז בשבוע שעבר על השף רפי כהן פושט רגל לאחר שלא התייצב לדיון בעניינו ולא שיתף פעולה עם הנאמן לנכסיו. תביעות החוב של השף שהסתבך נאמדות ב-12 מיליון שקל.

 

 

 

השף המוכר נקלע לקשיים כלכליים ולהליכי פשיטת רגל במאי האחרון ושופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, מינה את עו"ד ליאור כספי כמנהל מיוחד לנכסיו ולנכסי החברות שבבעלותו. אולם, לפי המנהל המיוחד, כהן לא שיתף עמו פעולה ולכן בחודש דצמבר האחרון הוא ביקש להוציא נגדו צו מאסר לאחר שגם את הסכומים שהיה אמור להעביר לקופת פשיטת הרגל, בהיקף של 15 אלף שקל, לא העביר.

 

ישראל אהרוני יחד עם רפי כהן בבית המשפט (ארכיון) ישראל אהרוני יחד עם רפי כהן בבית המשפט (ארכיון)

 

בטרם ניתן צו המאסר התייצב כהן בבית המשפט כשלצידו השף ישראל אהרוני. כהן ביקש לאפשר לו לייצב את מצבו הכלכלי ולחזור למוטב "לפני שגורמים לאדם לאבד את כל מה שהוא בנה". פרט לאהרוני גויס גם עו"ד שמעון גרוס שלדבריו נרתם לסייע לו לאחר שלקוחות אחרים שלו – איש העסקים מודי בן ש"ך והשף אהרוני פנו אליו.

 

באותו דיון ציין המנהל המיוחד כי שני השפים – כהן ואהרוני – הגיעו למשרדו וכהן הביע בפניו חרטה על התנהלותו עד כה בהליך והבטיח לשתף פעולה באופן מלא. "אני סבור שצריך לאפשר לו", הוסיף המנהל המיוחד ובית המשפט נעתר לכך.

 

אולם מאז, פיטר כהן את עו"ד גרוס ושוב חדל מלשתף פעולה עם המנהל המיוחד לנכסיו. כהן אמור היה להתייצב לדיון במסגרת הליך פשיטת הרגל בשבוע שעבר, אך נעדר ממנו. המנהל המיוחד ביקש להכריז עליו כפושט רגל. "החייב אינו משתף פעולה עם ההליך והמנהל המיוחד סבור כי אין מניעה להכריז עליו כפושט רגל", כך כתב עו"ד כספי בדו"ח שהגיש לבית המשפט.

 

עו"ד כספי פירט עוד את חובותיו של כהן וציין כי משך מיליוני שקלים מחברות שבבעלותו. במקביל לכך, פועל המנהל המיוחד למכירת נכסיו של כהן. לדבריו, בתחילת ינואר, במסגרת התגייסותו של השף אהרוני לטובתו של כהן, הוא חתם על כתב התחייבות בנוגע לפינוי ביתו של השף ברחוב חרמון בתל אביב. לפי כתב ההתחייבות אהרוני מתחייב לשפות את כונסי הנכסים אם כהן יפר את התחייבותו כלפיהם ויכנס לנכס ללא קבלת אישור וכן בכל הוצאה שתידרש לשם פינוי הבית בשנית. לאחר דין ודברים עם בא כוחו של אהרוני הוסכם כי יידרש לשאת בתשלום של כ-11 אלף שקל כפועל יוצא מהוצאת הליך הפינוי.

 

"כל ניסיונות המנהל המיוחד לקיים חקירה עניינית העלו חרס", נכתב עוד בדו"ח שהוגש לבית המשפט. "שעה שבפי החייב תירוצים כרימון. גם יועציו וחבריו 'הרימו ידיים' ואינם מוכנים עוד לשמש לו כעזר".

 

השופט אורנשטיין נעתר לבקשתו של המנהל המיוחד והכריז עליו כפושט רגל. בפסק הדין שניתן על ידו הוא מציין כי מדובר בחייב שלא שיתף פעולה, לא התייצב לחקירות לפני בעל התפקיד ולא שילם את התשלומים שנקבעו לו. "בעל התפקיד אף ביקש להשית עליו סנקציה (צו מאסר, זש"ל) ונקבע דיון בבקשה. בדיון נעתרתי לבקשת החייב לאחר שהתייצב מר אהרוני והתחייב לערוב לכך שהחייב ישתף פעולה, אך גם זאת ללא הועיל"

 

"ממכלול הנסיבות האמור", הוסיף השופט, "בהיעדר התנגדות ובהיעדר התייצבות החייב, אני מכריז עליו פושט רגל". במסגרת זו מונה עו"ד כספי לנאמן והוא צפוי להמשיך ולפעול לבחינת מצבת החובות המדויקת של כהן וכן למכירת נכסיו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x