$
משפט

עד המדינה ניר חפץ הורחק ממשרדי הממשלה עד סוף מאי

חפץ נעצר ונחקר לראשונה בחודש פברואר בתיק 4000. כשבועיים לאחר מעצרו חתם על הסכם עד מדינה שבו התחייב לספק מידע מפליל נגד חשודים מרכזיים בפרשה: בני הזוג נתניהו ובני הזוג אלוביץ'

תומר גנון 20:1211.04.18

תיק 4000: הרחקתו ממשרדי הממשלה של עד המדינה ניר חפץ, יועץ התקשורת של משפחת ראש הממשלה בנימין נתניהו עד לאחרונה, תוארך בעוד 45 ימים. כך סוכם אתמול (ג') בין היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (היאל"כ), שחוקרת את הפרשה ביחד עם רשות ני"ע, לבין פרקליטו של חפץ, עו"ד אילן סופר.

 

 

 

"מדובר בפרשה מורכבת ומסועפת אשר חקירתה טרם נסתיימה", נכתב בנימוקים שהוגשו לבית המשפט לבקשה להארכת התנאים המגבילים שהוטלו על חפץ בתחילת חודש מרץ. לפי ההסכמות בין הצדדים, יועץ התקשורת יורחק בשלב זה עד ה-31.5 מהמשרדי הממשלה.

 

חפץ נעצר ונחקר לראשונה בחודש פברואר בתיק 4000. כשבועיים לאחר מעצרו חתם על הסכם עד מדינה שבו התחייב לספק מידע מפליל נגד חשודים מרכזיים בפרשה: לקוחותיו לשעבר, בנימין שרה ויאיר נתניהו, וכן בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', ואישתו איריס.

 

ניר חפץ  ניר חפץ צילום: אוראל כהן

 

בני הזוג אלוביץ' חשודים בתיק 4000 בביצוע עבירות שוחד והלבנת הון. על פי החשד, ראש הממשלה נתניהו, ששימש כשר התקשורת בחלק מהתקופה הרלוונטית לחקירה (2015-2017), דאג לקדם את האינטרסים של בזק במשרד באמצעות המנכ"ל שחתם גם הוא על הסכם עד מדינה - שלמה פילבר. זאת בתמורה לסיקור מלטף שקיבלו בני משפחתו נתניהו מאתר האינטרנט שבשליטת אלוביץ' – וואלה.

 

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", חשד מרכזי נוסף נגד בני הזוג אלוביץ' הוא שהם ניסו לתאם גרסאות עם יועץ התקשורת של משפחת נתניהו שחתם בהמשך על הסכם עד מדינה – ניר חפץ – וזאת בסמוך לפתיחת החקירה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x