$
משפט

אושרה מכירת הוניגמן קידס לקיווי; השופט ברנר: "זה הרע במיעוטו"

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר לפני זמן קצר למכור 38 סניפים של הוניגמן לבצלאל בן שלום, תמורת 6.25 מיליון שקל כולל המלאי. השופט: "אכן יש להצטער צער רב על התמורה הנמוכה שתשולם בגין הממכר"

ענת רואה 16:4910.04.18

השופט חגי ברנר מבית המשפט המחוזי בתל אביב אישר בהחלטה שמסר לפני זמן קצר את מכירת 38 סניפים של רשת הוניגמן, המותג הוניגמן קידס ומלאי של 600 אלף פריטי בגדי ילדים לרשת האופנה KIWI של בצלאל בן שלום, תמורת 6.25 מיליון שקל. השופט ברנר כתב כי העסקה היא בבחינת "הרע במיעוטו" ולכן הוא החליט לאשר אותה.

 

"אכן יש להצטער צער רב על התמורה הנמוכה שתשולם בגין הממכר. מכירה זו תותיר את הנושים הרגילים וייתכן שאף את הנושים בעלי השעבוד הצף ללא דיבידנד כלשהו", כתב ברנר, "ותותיר תשלום זעום בלבד לנושים בעלי השעבוד הקבוע, אלא שבמבחן האלטרנטיבות אין למעשה כל אלטרנטיבה אחרת וטובה יותר".

השופט ברנר הוסיף: "הנאמנים פרסמו הזמנה לקבלת הצעות, אך קופצים רבים לא נמצאו. הקשיים בהם נתקל שוק האופנה בישראל וקריסתן של מספר רשתות אופנה אך לאחרונה, ודאי לא שיפרו את הסיכוי להשאת התמורה במקרה דנן".

 

מיכה ויועקב הוניגמן מיכה ויועקב הוניגמן צילום: אלעד גרשגורן

 

ברנר כתב כי קיים קושי נוסף בהצעת המכירה בעובדה שלא נמכרות רק חנויות של המותג הוניגמן קידס, אלא גם 6 חנויות של המותג הוניגמן נשים, 4 חנויות של המותג TNT ו-6 חנויות מיקס, וזאת מבלי שהמותגים עצמם נמכרים אף הם.

כלומר, כל החנויות שיופעלו יהיו תחת המותג הוניגמן קידס, אבל החנויות שעוברות שייכות לכל מותגי הרשת.

 

מצב דברים זה, כתב השופט, יפחית בהכרח את התמורה שניתן יהיה להשיג בעתיד בגין מותגים אלה, כאשר תעמוד על הפרק הצעה לרכישתם. אלא שלדברי השופט, עדיפה ציפור אחת ביד משתיים על העץ ונכון לעת הזו, בהיעדר הצעה של ממש לרכישת המותגים הנוספים, מקובלת עליו העמדה שראוי להשיא ככל הניתן כבר כעת את התמורה ולו גם באמצעות מכירת חנויות המשרתות מותגים אחרים של הרשת.

 

 

הבוקר (ג') התקיים דיון בפני השופט ברנר בסיומו הוא האריך את הקפאת ההליכים עד לסוף החודש.

 

מייד בפתח הדיון פתח השופט ברנר בשורת שאלות נוקבות לשלושת הנאמנים, עו"ד קרן רייכבך סגל, עו"ד פיני יניב ורו"ח בועז גזית, ואמר להם שאין הבראה אמיתית בתיק אלא מדובר בהליך פירוק. לטענה זו הצטרפו נציגי כמה מהבנקים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x