$
משפט

פרסום ראשון

ועדת השחרורים תדון מחר בקיצור מאסרו של קובי אלכסנדר

מייסד ומנכ"ל חברת הטכנולוגיה קומברס לשעבר שהורשע בארה"ב בתרמית בני"ע, נחת בישראל לפני כחודש, לאחר שמשרד המשפטים אישר את בקשתו לרצות את יתרת מאסרו בישראל. אלכסנדר הגיש בקשה לקיצור שליש מעונשו

תומר גנון 20:1826.03.18

מייסד ומנכ"ל חברת הטכנולוגיה קומברס לשעבר, קובי אלכסנדר, שהורשע בארה"ב בתרמית בני"ע, הגיש בקשה לקיצור שליש מעונשו. ל"כלכליסט" נודע כי ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר צפויה להתכנס מחר (ג') בכלא איילון, הסמוך לרמלה, לדון בבקשתו של אלכסנדר לשחרור מוקדם.

 

  

אלכסנדר, המיוצג על ידי עו"ד דוד ליבאי, נחת בישראל לפני כחודש, לאחר שמשרד המשפטים אישר את בקשתו לרצות את יתרת מאסרו בישראל. על פי הבקשה, שאושרה על ידי בית המפשט המחוזי בירושלים, אלכסנדר הורשע באוגוסט 2016 על פי הודאתו בבית המשפט הפדראלי בניו יורק בעבירת מרמה בניירות ערך. בעקבות כך, נידון ל- 30 חודשי מאסר בפועל בניכוי של 190 ימי מעצר.

 

חזרתו לריצוי עונשו בישראל, מקנה לאלכסנדר את האפשרות לבקש לקצר את תקופת המאסר באופן משמעותי. בארה"ב, בניגוד לישראל, לא מנכים מתקופת המאסר שליש על התנהגות טובה, אלא רק 15%. בעת הגעתו לישראל, חלים על אלכסנדר הכללים החלים על אסיר ישראלי, ולכן הוא מיהר להגיש בקשה לשחרור מוקדם לוועדת השחרורים.

קובי אלכסנדר כשנחת בישראל קובי אלכסנדר כשנחת בישראל צילום: דני שדה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x