שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הבכיר שנעצר לחקירה בפרשת השוחד בשיכון ובינוי: מנהל אזור אפריקה, בנימין ארביט

המשטרה עצרה אתמול בערב את בנימין ("בנו") ארביט, בכיר בחברת התשתיות שהגיע בטיסה לישראל. על פי החשד בנו תיעד במחברת סודית את תשלומי המזומן לבכירים בממשל בקניה. הוא שוחרר היום למעצר בית עד יום ראשון

תומר גנון וזוהר שחר לוי 14:5326.03.18

הותר לפרסום: בנימין ("בנו") ארביט, מנהל אזור מזרח אפריקה בשיכון ובינוי, הוא הבכיר בחברה שנעצר אתמול בלילה במסגרת חקירת פרשת השוחד בחברה. בתיאום עם החוקרים, ארביט הגיע בטיסה מחו"ל ונסע לחקירה במשרדי יאח"ה בלוד. במהלך חקירתו הוא נעצר, והובא היום בפני שופט בית משפט השלום בראשל"צ, עמית מיכלס.

 

בהסכמת נציגי המשטרה, רפ"ק עו"ד אריאל פרידמן ופקד עו"ד נעמה בן דוד, ארביט שוחרר למעצר בית עד יום ראשון, ונאסר עליו להגיע למשרדי שיכון ובינוי והחברות הבנות למשך 30 יום. כן הוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום. הוא יפקיד ערבות של 250 אלף שקל.

 

ארביט, המיוצג על ידי עו"ד ירון קוסטליץ, היה על פי החשד בורג מרכזי במנגנון תיעוד והעברת כספי השוחד של BSI בקניה. מדובר בכספים במזומן שהחברה שילמה על פי החשד לפקידי ממשל במדינה, וזאת כדי לקדם את זכיתה בפרויקטים בתחום התשתיות.

 

בנימין ארביט. על פי החשדות היה ציר מרכזי בהעברת השוחד בנימין ארביט. על פי החשדות היה ציר מרכזי בהעברת השוחד צילום: אבי מועלם

 

על פי החשד של המשטרה, ארביט ניהל את הרשומים של כספי המזומן שהחברה שילמה בקניה לפקידי ציבור. המשטרה תפסה במסגרת החקירה את מה שמכונה "המחברת של בנו" - מחברת חשבון בעלת כריכה אדומה, שהייתה שייכת לארביט, ובה ישנו תיעוד של סכומי הכסף במזומן ששולמו לכאורה לפקידי הציבור בקניה.

 

בכתב תביעה אזרחי שהגיש עובד לשעבר של החברה, שי סקף ששימש איש כספים בסניף בקניה של SBI, שבאמצעותה מתבצעת הפעילות בתחום קבלנות התשתיות והבנייה בחו"ל, הוא טען שהוטלה עליו משימה על ידי מנהליו לדאוג שיהיה תיעוד מסודר של תשלומי שוחד במחברת של בנו, כדי שיהיה אפשר להשמיד את יתר המסמכים המעידים על העברת התשלומים במקרה של ביקורת של הבנק העולמי. כלומר, להוציא חשבוניות פיקטיביות שיסוו את הכספים שהוצאו במזומן. לטענת סקף, לאחר שסירב לשתף פעולה, מנהל הסניף בקניה ביקש ממנו שיחזיר לו מיד את המחברת של בנו, וכך עשה לדבריו סקף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x