שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

פרשת סימנס: הפרקליטות סגרה מחוסר ראיות את התיק נגד עו"ד שלמה נס

הפרקליטות: "לא נמצאו די ראיות, ברמה הנדרשת, להוכחת עבירות של קבלת שוחד". נס נחשד בביצוע עבירות שחיתות, ובהן עבירות שוחד, כחלק מפרשת סימנס-חברת החשמל, שהסתיימה לאחרונה בהרשעת שורה של בכירים לשעבר בחברת החשמל

תומר גנון 10:2826.03.18

הפרקליטות הודיעה לאחרונה לעו"ד שלמה נס כי תיק החקירה נגדו ייסגר בעילה של חוסר ראיות מספיקות. נס נחשד בביצוע עבירות שחיתות, ובהן עבירות שוחד, כחלק מפרשת סימנס-חברת החשמל, שהסתיימה לאחרונה בהרשעת שורה של בכירים לשעבר בחברת החשמל בלקיחת שוחד והלבנת הון, ובהרשעת סימנס ישראל בעבירה של קשירת קשר לביצוע פשע.

 

 

 

עו"ד שלמה נס עו"ד שלמה נס צילום: אוראל כהן

 

החשדות נגד נס התבססו על כך שבשנת 2002, כעשור לאחר ששימש כיו"ר דירקטוריון חברת החשמל, קיבל נס לחשבון בחוץ לארץ סכום של כחצי מיליון דולר, שהועברו לו מתוך כספים שיועדו על ידי סימנס לתשלומי שוחד בישראל. יצוין כי בעת קבלת הכספים, נס לא שימש כעובד ציבור מזה זמן רב. באותה עת שימשה אחותו של נס כדירקטורית בחברת החשמל.

 

על פי הודעת הפרקליטות: "לאחר בחינת חומרי החקירה שנאספו בעניינו של נס הוחלט כי לא נמצאו די ראיות, ברמה הנדרשת במשפט הפלילי, להוכחת עבירות של קבלת שוחד, אף לא כתיווך או כלקיחת שוחד עבור עובד ציבור אחר, שכן כאמור, נס לא היה אותה עת מזה זמן רב עובד ציבור ולא הוכח שהכספים ניתנו לו בתמורה למעשה שביצע בעת שהיה עובד ציבור. כמו כן לא הוכח כי הכספים הועברו ממנו לעובד ציבור או שקיבל את הכספים על מנת להשפיע על עובד ציבור אחר, וממילא נראה היה כי לא ניתן יהיה להוכיח שהתמלאו היסודות הנדרשים לאישום בעבירת השוחד".

 

נציין כי על לוקחי השוחד, בכירי חברת החשמל בעבר ובהווה, הוטלו עונשי מאסר משמעותיים לצד קנסות. על סימנס ישראל נגזר קנס בסך 63 מיליון מיליון שקלים. במסגרת הסדר לסגירת תיק בתנאים בו הודתה סימנס העולמית במתן שוחד, שילמה החברה העולמית 160 מיליון שקלים לקופת המדינה.

 

מעו"ד שלמה נס נמסר: "4 שנים של עוגמת נפש ועינוי דין הסתיימו בסגירת תיק שלא היה מקום לפתוח אותו כלל. במשך שנים ארוכות נאסר עליי להתייחס לכותרות שאינן אמת. מותר לרשויות להתנצל והתאכזבתי שהן לא מצאו את הדרך לעשות זאת עד היום".

 

עו"ד נוית נגב ואיריס ניב-סבאג ממשרד שינמן-נגב-ניב שייצגו את שלמה נס: "אנחנו שמחות על כך שרשות לניירות ערך החליטה לסגור את התיק כנגד שלמה נס. צר לנו שההליך נמשך זמן כה רב וכואב לנו על הפגיעה המיותרת בשלמה. היום שלמה נס קיבל את חייו בחזרה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x