$
משפט

בלעדי לכלכליסט

מכירת הוניגמן: גם 9 סניפי דגל של TNT יעברו ל-KIWI; העובדים מתנגדים

הנאמנים ביקשו לאשר למכור את המותג הוניגמן קידס ו-56 סניפים שכוללים מיקומים אסטרטגיים ברשת TNT. המשמעות היא שלא ניתן יהיה למכור את תת הרשת TNT בעסקה נפרדת. עובדי הרשת הגישו התנגדות לעסקה מול קיווי

ענת רואה 11:4222.03.18

רשת KIWI, שתרכוש את המותג "הוניגמן קידס" תמורת 5 מיליון שקל ועוד 3 מיליון שקל עבור המלאי, דרשה ותקבל גם 9 מסניפי הדגל של רשת TNT – כך עולה מבדיקת "כלכליסט".

 

 

 

מדובר בחנויות TNT במיקומים הבאים שנחשבים אסטרטגיים ו"חנויות דגל" של תת הרשת: דיזנגוף סנטר, קריון, בילו סנטר, פתח תקווה, קניון איילון, עפולה עמק, ביג כרמיאל, מודיעין וביג נצרת.

 

רשת קיווי לא רוכשת את שם המותג TNT ולכן לא תפעיל חנויות תחת מותג זה, אך המשמעות של המהלך היא כי עסקת המכירה לקיווי סותמת את הגולל על האפשרות למצוא בנפרד רוכש לרשת TNT אלא ניתן יהיה למכור רק את שם המותג וכן את הסניפים שישארו.

  

חנות של הוניגמן חנות של הוניגמן

 

הנאמנים, עו"ד קרן רייכבך סגל, עו"ד פיני יניב ורו"ח בועז גזית, ביקשו אתמול בלילה מהשופט חגי ברנר מבית המשפט המחוזי בתל אביב לאשר את העסקה מול חברת אבני שוהם אופנה בע"מ, שהיא בעללת המותג קיווי.

 

בבקשה שהוגשה לבית המשפט, נכתב כי העסקה היא לרכישת המוצג הוניגמן קידס, נכסים הקשורים למותג זה כדוגמת זכויות השכירות ב-56 חנויות ומלאי בגדי ילדים הנמכר ברשת זאת.

 

"העובדות הוצנעו בגוף הבקשה"

 

כנספח לבקשה צורפה הצעתה של רשת קיווי ובה מופיעה רשימת הסניפים אותם הרשת מעוניינת לרכוש. ברשימה הזו מופיעים לא רק סניפים של רשת הוניגמן קידס או סניפים משולבים של בגדי נשים וילדים אלא כאמור 9 סניפים של רשת TNT, במיקומים שנחשבים אסטרטגיים.

 

מבדיקת "כלכליסט" עולה שהעובדות הללו הוצנעו בגוף הבקשה ומאוד קל לפספס אותן. כך במסגרת פירוט ההצעה של קיווי לא נכתב כי העסקה כוללת גם 9 סניפים של רשת TNT. יחד עם זאת בעמוד האחרון של הבקשה תחת הנימוקים מדוע כדאי לאשר את העסקה נכתב כי "מעבר לרוב המוחלט של חנויות הוניגמן קידס, מבוקש לרכוש גם חנויות מספר בהם פועלים כיום מותגים אחרים של הרשת".

 

הוניגמן נקלעה להקפאת הליכים ב14 בפברואר 2018, עקב חובות בהיקף 233 מיליון שקל. הצעות המכירה שנחשפו אתמול הן נמוכות משמעותית מההערכות המוקדמות שהיו והמשמעות הקשה של הדבר היא שלא תהיה אפשרות להחזיר את רוב החובות לנושים. גם רוב מקומות העבודה של עובדי הוניגמן לא ישמרו מאחר שהרוכשת התחייבה להעסיק רק 70% מהעובדים בחנויות שהיא רוכשת (כלומר 70% מהעובדים ב-56 סניפים, מתוך 139 סניפי הוניגמן).

 

רשת קיווי מונה כיום 84 סניפים, היא הוקמה ב1993 ונמצאת בבעלות בצלאל בן שלום, שהינו בעל ניסיון של למעלה מ20 שנה בתחום בגדי הילדים.

 

מהנאמנים לא התקבלה תגובה.

 

 

העובדים מתנגדים למכירה

 

בתוך כך, עובדי הרשת הגישו לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בת"א התנגדות לעסקה מול רשת קיווי וטוענים כי לא ברורה השפעת אישור המכר על יתר פעילויות הרשת בהקפאה "וייתכן מאוד כי הנזק באישור המכר יעלה על התועלת". לטענת העובדים, יש חשש ממשי לפיו אישור המכר כפי שהתבקש וכבר בשלב זה יסתום את הגולל על האפשרות למכור/ לבצע הליך מכר מיבטי הן מבחינת העובדים והן מבחינת הנושים האחרים".

 

לטענת העובדים "האולטימטום" שהציבה קיווי לפיו יש להגיש את הצעתה לאישור בית המשפט עד אתמול, כפי שנעשה בפועל, יש בו טעם לפגם ויש למצות את המגעים עם מתעניינים אחרים. על התגובה חתומים עו"ד אופיר רונן ועו"ד גלילה הורנשטיין. השופט ברנר קבע דיון ליום שני הקרוב ובו יוכרע גורל הרשת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x