$
משפט

הוארכה השעיית שלמה פילבר ממשרד התקשורת ב-3 חודשים

בשל כך, שר התקשורת אינו יכול למנות מנכ"ל קבוע משום שפילבר, שהפך עד מדינה בפרשת 4000, מחזיק עדיין בתקן והדבר גורם לקשיים בניהולו של משרד התקשורת

אביב גוטר 16:3620.03.18
נציבות שירות המדינה האריכה את השעייתו של שלמה פילבר מתפקיד מנכ"ל התקשורת בשלושה חודשים נוספים – ומשרד התקשורת משותק.

 

 

 

ל"כלכליסט" נודע כי פילבר, שחתם לאחרונה על הסכם עד מדינה בפרשת 4000, הגיע להסכמות עם נציבות שירות המדינה להארכה נוספת של תקופת ההשעיה למשך שלושה חודשים, במהלכן ימשיך לקבל שכר. על פי ההסכם שחתמה המדינה מול פילבר הוחלט כי יעזוב את השירות הציבורי ולא ישוב אליו לצמיתות.

 

בינואר האחרון, עוד בטרם ההתפתחויות האחרונות שנרשמו בתיק 4000 והסכם עד המדינה שנחתם מול פילבר, האריכה הנציבות את השעייתו בהסכמה עד סוף חודש מרץ, אז תקיים לו שימוע.

 

למעשה, פילבר מחזיק בתקן מנכ"ל משרד התקשורת מה שמשתק לחלוטין את התנהלות המשרד שמתפקד ללא מנכ"ל כבר 8 חודשים. כזכור, ביולי האחרון הורחק פילבר על ידי בית המשפט לאחר שנחקר באזהרה על ידי הרשות לניירות ערך בפרשת בזק. באוקטובר הסתיימה תקופת ההרחקה אולם בנציבות שירות המדינה הודיעו לו כי הוא מושעה בעקבות חוות דעת שהתקבלה ממשרד היועץ המשפטי לממשלה. הנציבות הודיעה לו אז כי ההחלטה על הפסקה או המשך השעיה תיבחן בהמשך, בהתאם להתפתחויות בהליך הפלילי נגדו. בנובמבר העבירה הרשות לניירות ערך את תיק החקירה בעניינו לפרקליטות מחוז תל אביב עם המלצה להעמידו לדין בחשד לעבירות מרמה ודיווח.

 

שלמה פילבר (ארכיון) שלמה פילבר (ארכיון) צילום: יואב דודקביץ

 

מי שמחליף את פילבר מאז נבצרותו הוא המשנה למנכ"ל מימון שמילה, שכהונתו הוארכה עד ה-11 באפריל לאחר אישור מיוחד שניתן על ידי היועץ המשפטי לממשלה, וזאת מאחר שהוא מכהן בתפקיד ממלא מקום למעלה מחצי שנה.

 

המצב הנוכחי לא מאפשר לשר התקשורת איוב קרא למנות מנכ"ל קבוע, זאת כאמור משום שפילבר יושב על התקן, ולכן כהונתו של שמילה צפויה להתארך פעם נוספת. המצב שנוצר לא מאפשר לקרא לקדם מהלכים לפי השקפותיו ולמשרד לתפקד, לנהל מדיניות סדורה ולקבל החלטות משמעותיות, וזאת ללא קשר ליכולותיו של שמילה.

 

על מנת שהסאגה תסתיים נדרש שפילבר יתפטר, אולם תרחיש זה פחות סביר משום שבמצב הנוכחי הוא מקבל שכר וסביר כי יתקשה לעבוד באופן מסודר לאור החקירות והאירועים הנלווים. בתרחיש נוסף נציבות שירות המדינה תידרש לזמן את פילבר לשימוע.

 

לפני ההתפתחות האחרונה הנציבות זימנה את פילבר לשימוע, שבחר לא להגיע לאחר שלא קיבל לידיו את המסמכים שביקש על מנת שיוכל להתכונן כראוי. עם זאת הוחלט כאמור על ההארכה נוספת של תקופת ההשעיה בחודשיים נוספים. כעת, לאחר שחתם פילבר על הסכם עד מדינה לפיו נקבע כי לא יוכל לחזור ולשמש בשירות הציבורי באף תפקיד לא ברור מדוע הנציבות מתמהמהת עם השימוע.

 

מנציבות שירות המדינה לא נמסרה תגובה.

נציגיו של פילבר, עוה"ד דרור ארד איילון ויובל נחמני, מסרו: "פילבר מקיים את התחייבויותיו על פי הסדר עד המדינה באופן מלא".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x