$
משפט

אילן בן דב הורשע בביה"ד לתעבורה: "לא היה מסוגל לנהוג בביטחון סביר"

ההרשעה - במסגרת הסדר טיעון; העונש: פסילה מותנית בת חודשיים למשך השנתיים הקרובות וקנס בסך 1,400 שקל; "לבן דב 40 הרשעות בעבירות תעבורה"

תומר גנון 12:1320.03.18

איש העסקים אילן בן דב הורשע היום (ג') במסגרת הסדר טיעון בבית הדין לתעבורה בת"א, בכך שלא היה מסוגל לנהוג ברכבו בביטחון סביר. השופט דן סעדון אימץ את העונש שנקבע בהסדר והטיל על בן דב פסילה מותנית בת חודשיים למשך שנתיים, וקנס בסך 1,400 שקל. בניכוי חודש שבו ריצה כבר פסילה, נותרו לו חודש פסילה בלבד.

 

על פי פרוטוקול הדיון, העונש שהוטל על בן דב הוא למרות שהתביעה הציגה לשופט נתונים על 40 הרשעות קודמות שלו בעבירות תעבורה. "הנאשם נוהג משנת 1975, לחובתו 40 הרשעות, האחרונה משנת 2016", אמרה התובעת בתיק. היא הוסיפה כי: "השיקול המרכזי (להסדר, ת.ג) היה קושי בהרשעת הנאשם בעבירה של סירוב לבדיקת שכרות נוכח ממצאי חוות הדעת שהציג".

 

ביוני 2016 נתפס בן דב על ידי שוטרי אגף התנועה שביקשו לבצע לו בדיקת שכרות. ימים ספורים לאחר מכן הגישה נגדו המשטרה כתב אישום לבית הדין לתעבורה שבתל אביב. לפי כתב האישום, בן דב "נהג בהיותו שיכור" וסירב להיבדק לפי דרישת השוטר. בן דב דחה את הטענות ואמר כי לא היה יכול לבצע את הבדיקה בגלל בעיית נשימה, ואף הגיש חוות דעת בנושא.

 

אילן בן דב (ארכיון) אילן בן דב (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

בן דב פנה לשופט היום אחרי הצגת ההסדר ואמר ואמר: "אבקש להתיר לי לחזור בי מכפירתי. נענשתי במסע הכפשות בתקשורת. אין לי טענה לתביעה שעושה את מלאכתה נאמנה. למרות שהצהרתי על מצבי בזמן אמת, נענשתי בידי הקהילה והתקשורת ואני שמח כי התביעה, אמנם באיחור, הגיעה למסקנה כי לא סירבתי ולא נהגתי תחת השפעת אלכוהול".

 

סנגורו של בן דב עופר חורש ואילון אורון הוסיף כי: "בגין מצב רפואי וניסיונות לנשוף, הייתה הצדקה כי התביעה תחזור בה מהאישום. פנינו במכתב לביטול האישום. משתביעה לא הסכימה לביטולו המלא של כתב האישום, לא היה טעם לגרום לנאשם עינוי דין שיתמודד עם האישום - גם אם סיכויי הזיכוי גבוהים. לכן הגענו להסדר ויעצנו לנאשם לקבל את ההסדר ולהימנע מעינוי הדין הכרוך בהמשך ההתדיינות".

 

כאמור, השופט סעדון אימץ את ההסדר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x