$
משפט

נאמני מגה ניסו להתנער מהאגרונום אך נאלצו להתפשר איתו

האגרונום הראשי של מגה יקבל מקופת הנושים 450 אלף שקל לאחר שערער על החלטת הנאמנים, שדחו את תביעת החוב שלו במלואה, בעת שלעצמם דרשו שכ”ט של 153 מיליון שקל

ענת רואה 08:2318.03.18

האגרונום הראשי של מגה, עובד דפנה, אשר תביעת החוב שהגיש לשלושת נאמני הרשת נדחתה על ידיהם במלואה, ערער על החלטת הנאמנים לבית המשפט המחוזי, ובהליך גישור הוסכם שיקבל 450 אלף שקל מקופת הנושים.

 

 

 

סיפורו של האגרונום נחשף ביוני 2017 ב"כלכליסט", בעת שעל הפרק עמדה בקשת שכר הטרחה שהגישו שלושת הנאמנים, עורכי הדין אמיר ברטוב ואודי גינדס ורו"ח גבי טרבלסי, בהיקף 153 מיליון שקל. השלושה טענו אז כי האגרונום הראשי, שהשתכר 29 אלף שקל בחודש, קיבל, לדעתם, שכר מוגזם.

 

 צילום: דנה קופל

 

האגרונום, שהועסק במגה 25 שנה עד לקריסתה, הגיש תביעת חוב ובה דרש להכיר ביחסי עובד־מעביד בינו לבין החברה ולשלם לו זכויות סוציאליות שונות. אלא שהנאמנים פסקו כי התביעה תידחה במלואה. הנימוק שלהם היה שגם אם התקיימו יחסי עובד־מעביד, שכר ראוי לאגרונום בעל ותק דומה לשלו היה צריך לעמוד על 17,500 שקל בחודש. לפיכך הם טענו שהאגרונום קיבל בכל חודש שכר גבוה מדי, והסכומים העודפים אמורים לגלם בדיעבד את כל הזכויות הסוציאליות.

 

אגב, אם נבחן מהו השכר החודשי שנאמני מגה ביקשו בתיק, 153 מיליון שקל, מדובר בכ־1.4 מיליון שקל בחודש לכל נאמן, בהנחה שהתיק יימשך שלוש שנים - כלומר 48 משכורות של האגרונום. בסופו של דבר פסק השופט אילן שילה לנאמנים שכר טרחה מקסימלי שיעמוד על 25 מיליון שקל, ולאחרונה הם ערערו על כך לעליון וטענו שמדובר בשכר נמוך מדי.

 

האגרונום, שיוצג באמצעות עו"ד איריס אלמוג, ערער על ההחלטה, ובדצמבר 2017 התקיים דיון בפני השופטת עירית וינברג נוטוביץ, וזו המליצה שהצדדים יפנו להליך גישור. הגישור נקבע בפני שופט בית המשפט המחוזי בחיפה בדימוס ד"ר עדי זרנקין, והוא הצליח לגרום לשלושת הנאמנים להסכים כי לא היה מוצדק לדחות לחלוטין את תביעת החוב של האגרונום.

 

 

 

בהתאם להסכמות, קופת הנושים תשלם לאגרונום 450 אלף שקל, שליש מתוכם בדין קדימה, כלומר ישולם במלואו, והיתר במעמד של דין רגיל, כלומר בתשלומים כמו יתר הנושים הרגילים. כמו כן הוסכם שקופת הנאמנים תישא במלוא שכר טרחתו של המגשר. הכנ"רית סיגל יעקבי אישרה את הפשרה, וזו קיבלה תוקף של פסק דין בבית המשפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x