שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

רמי לוי נחקר באזהרה בפרשת השוחד בעיריית ירושלים

חברת רמי לוי שיווק השקמה דיווחה כי בעל השליטה נחקר בפרשה שעניינה חשדות לעבירות שוחד ומרמה לכאורה על ידי בעלי תפקידים בעיריית ירושלים, בהם סגן ראש העיר שנעצר השבוע. בשלב זה לא זומן לוי לחקירה נוספת

שירות כלכליסט 15:5715.03.18

איש העסקים רמי לוי נחקר היום (ה') באזהרה במסגרת פרשת השחיתות בעיריית ירושלים, כך עולה מהודעתה של חברת רמי לוי שיווק השקמה שבבעלותו לבורסה. החקירה התבצעה במשרדי יחידת להב 433, ובמסגרתה נעצרו מוקדם יותר השבוע סגן ראש העיר, מאיר תורג'מן, בנו איציק ואיש העסקים משה הבא, שבעברו היה בכיר במשרד האוצר וכן שימש כיו"ר חברת בזק בינלאומי.

 

 

 

לפי הודעת החברה, הובאה לידיעתה "קיומה של חקירת משטרה שעניינה, חשדות לעבירות שוחד ומרמה לכאורה, על ידי בעלי תפקידים בעירייה. כפי שנמסר לחברה, בעל השליטה, רמי לוי, המכהן כדירקטור וכמנכ"ל בחברה, נחקר אף הוא בפרשה  ובשלב זה לא זומן לחקירה נוספת". מרמי לוי שיווק השקמה נמסר עוד כי  החקירה אינה קשורה באופן כלשהו לחברה ו/או לפעילותו או תפקידיו של רמי לוי בחברה.

 

בתוך כך, בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום בחמישה ימים את מעצרם של מאיר ואיציק תורג'מן ושל הבא. המשטרה מייחסת למאיר תורג'מן עבירות של לקיחת שוחד, הלבנת הון, שימוש לרעה בכוח המשרה ועבירות לפי פקודת מס הכנסה. הבא חשוד במתן שוחד לתורג'מן וכן בעבירות של הלבנת הון, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות על פקודת מס הכנסה. איציק תורג'מן חשוד בעבירות של תיווך בשוחד וכן בעבירות מס בשווי של עשרות אלפי שקלים.

 

 

 

לפי המשטרה, מדובר בפרשה גדולה הכוללת בתוכה מספר פרשיות משנה ואירועים ספציפיים. בין השאר עלה חשד לעבירות שחיתות סביב נושא מלון ברחוב כורש בעיר ואולם האירועים ארטמסיה.

 

רמי לוי (ארכיון) רמי לוי (ארכיון) צילום: נמרוד גליקמן

 

לפי החשד, בפרשה הנוגעת לאולם האירועים, סגן ראש העיר קידם את ענייניהם של הבעלים וערך במקום אירועים מבלי ששילם עליהם. החשד בפרשה הנוגעת למלון ברחוב כורש הוא שהבא ויזם הנדל"ן דוד קליינר, שגם הוא נעצר, ביצעו שינויים במלון בסיועו של מאיר תורג'מן, ובמקביל חתם הבא עבור האחרון על ערבות בסך 200 אלף שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x