$
משפט

ביהמ"ש אישר: קובי אלכסנדר ירצה את יתרת מאסרו בישראל

מייסד קומברס שהורשע בארה"ב בתרמית בניירות ערך, הגיע לישראל לפני כשבועיים, לאחר ששרת המשפטים, איילת שקד, חתמה על צו שאיפשר את הבאתו; כעת הוא צפוי לעבור לכלא חרמון או מעשיהו

תומר גנון וזוהר שחר לוי 17:1413.03.18

שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים, חנה מרים לומפ, אישרה היום (ג') את בקשתו של מייסד ומנכ"ל חברת הטכנולוגיה קומברס לשעבר, קובי אלכסנדר, לרצות את יתרת מאסרו בישראל. אלכסנדר שהורשע בארה"ב בתרמית בניירות ערך, הגיע לישראל לפני כשבועיים, לאחר ששרת המשפטים, איילת שקד, חתמה על צו שאיפשר את הבאתו. הוא הובא בטיסת אל על מניו יורק לישראל על ידי סוהרי נחשון, ונקלט בכלא ניצן. כעת לאחר שאושרה בקשתו הוא צפוי לעבור לכלא חרמון או מעשיהו.

 

על פי הבקשה לריצוי יתרת המאסר, אלכסנדר הורשע באוגוסט 2016 על פי הודאתו בבית המשפט הפדראלי בניו יורק. בעקבות כך, נידון ל- 30 חודשי מאסר בפועל בניכוי של 190 ימי מעצר. נוכח היותו אזרח ישראל, ביקש אלכסנדר בהתאם לחוק לעבור למדינת אזרחותו לשם המשך נשיאת עונשו. פורמלית הוא אמור לרצות את העונש בישראל עד ה-13.2.19 - 11 חודשים נוספים.

 

אלכסנדר נוחת בישראל אלכסנדר נוחת בישראל צילום: דני שדה

עם זאת מעבר לקרבה למשפחתו ולחבריו בישראל, אחד היתרונות הגדולים שיכולים לצמוח לאלכסנדר מנשיאת יתרת העונש עונש בישראל הוא קיצור תקופת המאסר. בארה"ב, בניגוד לישראל, לא מנכים מתקופת המאסר שליש על התנהגות טובה, אלא רק 15%. כעת יחולו על אלכסנדר הכללים החלים על אסיר ישראלי. כלומר, שהוא יהיה זכאי להגיש בקשה לועדת השליש. אם תאושר בקשתו מאסרו צפוי להסתיים בתוך מספר חודשים בלבד.

 

אלכסנדר, המיוצג על ידי שר המשפטים לשעבר פרופסור ועו"ד דוד ליבאי, חזר לארה"ב לאחר 10 שנים בנמיביה, אליה עזב בסמוך להתפוצצות פרשת הבקטיידיניג (תיארוך לאחור של הקצאת ני"ע). את העונש בארה"ב הוא ריצה בבית הסוהר הפדראלי Allenwood בפנסילבניה, שנחשב למתקן כליאה עם תנאי מאסר נוחים יחסית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x