$
משפט

ביהמ"ש דחה את העתירות נגד אישור הרחבת בתי הזיקוק בחיפה

התוכנית, שאושרה אשתקד, העניקה לבית הזיקוק תוספת של כ-43 דונם. עיריית חיפה וארגוני סביבה עתרו נגד הרחבת המתקנים מחשש שיזהמו את הסביבה; ביהמ"ש: "הנוסח הסופי של התוכנית נותן מענה לנושא ההגנה על הסביבה"

ליאור גוטמן 10:0511.03.18

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה פה אחד את העתירות שהוגשו נגד אישור תוכנית בניין עיר (תב"ע) של מתחם בזן. התוכנית שאושרה בשנה שעברה העניקה לבית הזיקוק תוספת של כ-5% לשטח, שהם כ-43 דונם. השטח החדש מיועד לתשתיות, הקמת תחנת כוח פרטית והגדלת תפוקת המתקנים.

 

 

 

עיריית חיפה וארגוני סביבה עתרו נגד ההחלטה. הן דרשו מבית המשפט להורות למועצה הארצית לבטל את הוראות התוכנית המאשרות את ההרחבה,

בשל בנייה של מתקנים חדשים ומזהמים.

 

שופטי בית המשפט המחוזי קבעו בהחלטתם: "אך טבעי לאשר את התוכנית כתוכנית שמסדירה את הקיים במתחם תוך פתח להתחדשותו, זאת בכפוף לשמירה על האינטרסים הנוגדים, לרבות בענייני איכות הסביבה ובריאות הציבור. התרשמנו כי הוראות התוכנית בנוסחה הסופי שאושר, מספקות מענה סביר להיבטים השונים הנובעים מהתוכנית ובמיוחד לנושא ההגנה על הסביבה".

 

 

בתי הזיקוק בחיפה בתי הזיקוק בחיפה צילום: אלכס קולומויסקי

 

מנכ"ל בזן ישר בן מרדכי: "החלטת בית המשפט מהווה בשורה חשובה, הן לבזן והן לסביבתה. התוכנית תאפשר לבזן לשפר את הפעילות שלה תוך הבטחת צרכי המשק והמשך פעילותה ועתידה של קבוצת בזן. בין היתר, יישום התוכנית תאפשר לבזן לבנות גם מנועי צמיחה עתידיים, ביניהם הקמת חממה טכנולוגית לאנרגיות מתחדשות. בזן הייתה קשובה במהלך אישור התוכנית לחששות הציבור וביצעה הליך הידברות ממושך, תוך הסכמה לוויתורים משמעותיים, שתוצאותיו אומצו על-ידי בית המשפט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x