$
משפט

משפט פאינה קירשנבאום: "העברנו ללוביסט 350 אלף שקל בקופסאות של תמרים ומוצרי ים המלח"

כך סיפר עד המדינה מרדכי דהמן במשפטה של סגנית שר הפנים לשעבר; ההקלטות של חלק מהדיונים בבית המשפט נמחקו וסיכוי קלוש שישוחזרו; קירשנבאום: מתכוונת להעיד במשפט

תומר גנון 11:4107.03.18

ההקלטות של חלק מהדיונים בבית המשפט במשפטה של סגנית שר הפנים לשעבר, פאינה קירשנבאום, נמחקו וסיכוי קלוש שישוחזרו. כך הודיע הבוקר (ד') שופט בית המשפט המחוזי בת"א, ירון לוי, בפתח דיון נוסף במשפט. לאור העובדה שלצד ההקלטות לא נכתב פרוטוקול, ייתכן שחלק מהעדים שהעידו עד היום יאלצו להעיד שוב. האפשרות הנוספת היא שהצדדים יגיעו להסכמות לגבי העדים שכבר נשמעו.

 

בשלב זה, מה שברור בוודאות זה שהדיון מה-28.2 נמחק. העידו בו אלכס גולדשטיין (בעל מניות באתר בשפה הרוסית ביזרוס) ואלכס קלויציקי (הבעלים של חברת בדק מדיה שנתנה שירותי יח"צ לישראל ביתנו). לפי כתב האישום, קירשנבאום דאגה שהם יגזרו קופון אישי מהכספים שהעבירה לגופים שונים. לא יודע האם ואיזה עוד דיונים נמחקו.

 

הבוקר עלה על דוכן העדים אחד מששת עדי המדינה בפרשה - מרדכי דהמן, ששימש בתקופה הרלוונטית בתפקיד ראש מועצת מגילות. על פי אחד האישומים בפרשה, דהמן העסיק את הלוביסט ישראל יהושע לשם השגת תקציבי מדינה לטובת מועצת מגילות. בין היתר מדובר היה בתקציבים שמקורם בכספים קואליציוניים שהיו נתונים לשליטתה של קירשנבאום. על פי סיכום שאליו הגיעו דהמן ויהושע, בגין השגת תקציבי המדינה עבור מועצת מגילות, קיבל יהושע ממועצת מגילות תשלומים בהיקף כספי נרחב, חלק ניכר מהם ניתנו לו על ידי דהמן במזומן.

 

פאינה קירשנבאום פאינה קירשנבאום צילום: אוראל כהן

 

"יהושע הבהיר לדהמן, כי אותם תשלומים במזומן נחוצים, שכן הוא מעבירם לעובדי הציבור שאמונים על העברות התקציבים למגילות", נטען בכתב האישום. "במהלך שנת 2013 פנתה קירשנבאום אל דהמן, באמצעות יהושע, ודרשה ממנו כי בגין סכום של 3 מיליון שקל שאותם אמורה לקבל מגילות דרך החטיבה להתיישבות, עליו להעביר סכום של חצי מיליון שקל למטרה שהיא תגדיר. בהמשך הורו יהושע וקירשנבאום לדהמן לשלם סך של 250 אלף שקל לאתר יזרוס, אשר סגנית השר חפצה להטיב עמו".

 

"אמרו לי שיהושע יש לו קשרים בממשל וזה עולה כסף", העיד דהמן. "צריך לשלם. כשפגשתי אותו וחודד העניין. ישראל הציע לגייס כסף ושנשלם לו 20% בגין כספים קואליציוניים שיגיעו למועצה בתיירות, תשתית וכו'. לא יכולנו לשלם לו באופן ישיר עמלות. הגינו רעיון שהוא יקבל חלק מהתשלומים שיוגדרו בחוזה כייעוץ על 'צמיחה דמוגרפית' כנגד חשבוניות שיוציאו אחרים. אחר כך עברנו לשלם במזומן".

 

מרדכי דהמן, ראש מועצת מגילות לשעבר מרדכי דהמן, ראש מועצת מגילות לשעבר צילום: עטא עוויסאת

 

"העברנו ללוביסט 350 אלף שקל בקופסאות של תמרים ומוצרי ים המלח"

 

"למה נתתם מזומן?", שאל התובע מאור אבן חן. דהמן השיב: "הוא הסביר לי שהכסף הזה נועד לתשלום עבור שותפים".

 

השופט לוי: "איך העברתם את הכסף?"

 

דהמן: "העברנו לנו במזומן 350 אלף שקל בתוך קופסאות של תמרים ושל מוצרי ים המלח".

 

קירשנבאום התקשתה לשמור על שלווה, והתפרצה לדבריו של עד המדינה. השופט מעיר לה: "גברתי, לא להפריע. אני אקשיב גם לך ברוב קשב אם תחליטי להעיד". קירשנבאום: "אני אעיד".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x