שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בת זוג של איש עסקים מוכר תבעה 20 מיליון שקל אך לא תקבל דבר

בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב קבע כי האישה "ניסתה להכריח את עצמה" להסתדר עם האיש, מאחר שחפצה בכספו, אך היא לא היתה הידועה בציבור שלו. היא תשלם 150 אלף שקל הוצאות משפט

ענת רואה 18:3106.03.18

שופט בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב ארז שני מסר היום (ג') פסק דין והתיר לפרסם אותו ללא פרטים מזהים, במסגרתו נדחתה תביעה של אישה להכיר בה כידועה בציבור של איש עסקים מוכר. שווי התביעה לטענת האישה הסתמכה בכ-20 מיליון שקל. הגבר יוצג בהליך באמצעות עורכי הדין עדו דיבון וישראל וולנרמן. האישה יוצגה באמצעות עו"ד גיא נוף ועו"ד לורי גייזלר.

 

 

 

לפי תיאורו של השופט שני בפתח פסק הדין המשתרע על 46 עמודים, "עסקינן באחד מעשירי ומוכשרי הארץ, ובאחת מוכשרת, משכילה, יעילה, נאה למראה, וקרת מזג ורוח".

 

 צילום: שאטרסטוק

 

האישה הגישה את התביעה כבר לפני מספר שנים וטענה כי היא זכאית למחצית מכל פעולה והשבחה בעסקיו של הגבר. השופט שני כתב כי התיק נזקק לשני שופטים, נרשמו בו 26 פרוטוקולים, למעלה מ-200 החלטות, 600 מסמכים וסיכומים בהיקף של מאות עמודים. "אם לא תאמר כי הצדדים ובאי כוחם איבדו כל חוש מידה, תוך התעקשות על 'מיצוי זכויותיהם הדיוניות', אזי על כורחך תצטרך להבין כי עניין לנו יותר בהיקף המבט אל שוויו הכספי של הנתבע, כגורם לאובדן כל חוש מידה על ידי הצדדים בניהול ההליך", כתב השופט.

 

לגוף העניין כתב השופט שני בפסק הדין כי לצורך הכרה כידועה בציבור נדרשת לא רק כוונה להיקשר בעתיד אלא שהקשר כבר צלח והתייצב. הוא כתב כי מסקנתו היא שיחסי הצדדים לא התגבשו כדי ידועים בציבור, וגם אם הציג הנתבע באירועים שונים את התובעת בכינוי "בת זוג" אין בכך לייצר היותה בת זוג של ממש.

עו"ד עידו דיבון עו"ד עידו דיבון

 

הוא הוסיף כי מעדויות המטפלים ומאופי התביעה התרשם כי "התובעת התקשתה להתנתק ממקסם כספו של הנתבע, אך בו עצמו לא חפצה וניסתה פה ושם להכריח את עצמה לנסות ולהסתדר עמו, או עדיף להפיק ממנו רב ככל שניתן לעת פרידה".

 

 

 

לאור זאת החליט לדחות את תביעות האישה ולחייבה בתשלום 150 אלף שקל הוצאות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x