שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

חיות בעקבות פרשת המסרונים: כל שופט ערב בהתנהלותו למערכת כולה

נשיאת בית המשפט העליון קראה בכנס באוניברסיטת בר אילן לשופטים לנהוג במשנה זהירות בכל מעשיהם; אמרה כי לאחר ששרת המשפטים תגיש קובלנה נגד השופטת פוזננסקי-כץ היא תקים בית דין משמעתי

משה גורלי 18:5505.03.18

"עלינו השופטים לזכור תמיד שכל אחד ואחת מאיתנו ערב בהתנהלותו למערכת בתי המשפט כולה ועל כן עלינו לנהוג משנה זהירות בכל מעשינו", כך אמרה היום (ב') נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות שמבקשת מכ-700 השופטים והרשמים להפנים את לקחי פרשת המסרונים של השופטת רונית פוזננסקי-כץ עם איש רשות ני"ע ערן שחם-שביט בפרשת בזק, שהביכה את המערכת והטילה ספק ביושרתה. בעקבות הפרשה, במסגרתה תיאמה השופטת בווטסאפ את הארכות המעצר בפרשה עם רשות ני"ע, היא הושעתה מעבודתה.

 

 

 

חיות דיברה בכנס השקת "ספר דורית ביניש" באוניברסיטת בר אילן. לפרשת המסרונים התייחסה כתקלה שלקחיה נלמדו, הופנמו והם מיושמים במהירות. מרגע הדיווח בטלוויזיה, דרך הפנייה לנציב התלונות אליעזר ריבלין, שהפיק דו"ח מהיר שיניב בהמשך קובלנה ואולי השעייה והדחה. "גם בימים לא פשוטים אלה פועלת המערכת כדרכה בשקיפות, במקצועיות ובאחריות על מנת להתמודד עם הליקויים שנתגלו ועל מנת לתת להם מענה הולם", אמרה חיות.

אסתר חיות אסתר חיות צילום: אוהד צויגנברג

 

השלב הבא בטיפול בפרשה הוא קובלנה משמעתית שתגיש שרת המשפטים איילת שקד ועם הגשתה, אמרה הנשיאה "אפעל להקמת בית דין משמעתי, כפי הסמכות הנתונה לי בחוק בתי המשפט. כמו כן, ועל פי הסמכות הנתונה לי בחוק יסוד: השפיטה - אבחן לאחר הגשת הקובלנה את סוגיית השעייתה של השופטת".

 

 

 

חיות דיווחה גם על הצוות לבדיקת הפרשה שהקימה אתמול: "במישור המערכתי החלטתי למנות צוות בדיקה בכיר בראשותו של שופט בית המשפט העליון יוסף אלרון, לשעבר נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה, לצורך בחינה יסודית, מעמיקה ודחופה של ממשק העבודה בין גורמי התביעה לשופטים הדנים בבקשות לפני הגשת כתב אישום. בצוות חברות - פרט לשופט אלרון - נשיאת בית המשפט המחוזי בבאר שבע, השופטת רויטל יפה-כ"ץ, ונשיאת בתי משפט השלום במחוז מרכז, השופטת עינת רון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x