שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הפרקליטות ביקשה רשמית מביהמ"ש: קובי אלכסדר ירצה יתרת עונשו בארץ

המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה ביקשה מבנהמ"ש להורות כי אלכסנדר יישא בישראל את יתרת עונש המאסר שנגזר עליו בארה"ב, זאת בהמשך לאישורם של שרת המשפטים והשר לביטחון פנים

זוהר שחר לוי 15:1304.03.18

המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה הגישה היום (א') לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה בעניינו של קובי אלכסנדר, לנשיאת עונש מאסר בישראל "נוכח בקשתו של אלכסנדר לעבור למדינת אזרחותו לשם המשך נשיאת עונשו", נכתב בבקשה.

 

 

 

אלכסנדר נחת ביום חמישי בערב בישראל, לאחר ששרת המשפטים חתמה על צו שאיפשר את הבאתו. הוא הובא בטיסת אל על מניו יורק לישראל על ידי סוהרי נחשון, ועשוי לרצות עוד חודשיים במאסר.

על פי הבקשה, אלכסנדר, אזרח ישראל, הורשע באוגוסט 2016 על פי הודאתו בבית המשפט הפדראלי בניו יורק בעבירת מרמה בניירות ערך. בעקבות כך, נידון ל- 30 חודשי מאסר בפועל בניכוי של 190 ימי מעצר. נוכח היותו אזרח ישראל, ביקש אלכסנדר בהתאם לחוק לעבור למדינת אזרחותו לשם המשך נשיאת עונשו.

 

לאחר שרשויות ארה"ב אישרו את העברתו לישראל, אישרו גם השר לביטחון פנים ושרת המשפטים את בקשתו. ביום חמישי האחרון, כפי שנחשף ב"כלכליסט", הועבר אלכסנדר לישראל כדי שיישא בישראל את יתרת עונש המאסר שהושת עליו בארה"ב.

 

 

קובי אלכסנדר עם נחיתתו ביום חמישי מארה"ב קובי אלכסנדר עם נחיתתו ביום חמישי מארה"ב צילום: איתי בלומנטל

 

היום הגישה המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה מבית המשפט להורות כי אלכסנדר יישא בישראל את יתרת עונש המאסר שנגזר עליו בארצות הברית, זאת בהמשך לאישורם של שרת המשפטים והשר לביטחון פנים.

 

על פי הבקשה, שהוגשה באמצעות עו"ד יובל קפלינסקי, מנהל המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה, העברתו של אלכסנדר לישראל נעשתה נוכח היותו אזרח המדינה ובהתאם לבקשתו לעבור למדינת אזרחותו לשם המשך נשיאת עונשו, וזאת על פי החוק המתיר זאת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x