$
משפט

העוזרים המשפטיים פותחים בשביתה: "הנהלת בתי המשפט והאוצר עושים הכל כדי לפגוע בנו"

לטענת העוזרים המשפטיים, הם נאבקים כבר 9 שנים בניסיון להסדיר את תנאי העסקתם והגיעו למבוי סתום; "נשבות עד להשגת הסכם עקרונות קיבוצי"

ענת רואה 21:2203.03.18

ועד העוזרים המשפטיים הודיעו למנהל בתי המשפט, השופט מיכאל שפיצר ולממונה על השכר באוצר ערן יעקב כי לאור כישלון המשא ומתן עמם, יפתחו בשביתה ללא הגבלת זמן, החל ממחר (יום א') ועד להגעה להסכם עקרונות קיבוצי.

 

לטענת העוזרים המשפטיים הם נאבקים כבר 9 שנים בניסיון להסדיר את תנאי העסקתם והגיעו למבוי סתום. לדברי ועד העוזרים, הנהלת בתי המשפט עושה פעולות שונות שכל תכליתן פגיעה בעוזרים המשפטיים לשופטים, ביניהן הקמת דור חדש של עוזרים משפטיים לשופטים אשר תנאי ההעסקה שלהם כוללים שכר נמוך יותר, פרסום חלקי בלבד של משרות פנויות באופן המקשה על איוש המשרות על ידי העוזמ"שים הקיימים במערכת, תשלום חלקי בלבד של השעות הנוספות שבוצעו על ידי עוזרים משפטיים בין השנים 2007-2017, בניגוד לפסק דין שניתן בנושא, איסור גורף על שעות נוספות לאחר מתן פסק הדין, ומבלי לשנות את עומס העבודה והמטלות ועוד.

 

שרית טוביס שרית טוביס צילום: עמית שעל

 

במכתב ששלחה יו"ר הועד, עו"ד שרית טוביס נכתב כי "הנהלת בתי המשפט ומשרד האוצר עושים כל לאל ידם כדי לדלדל ולפגוע בסקטור העוזרים המשפטיים... ועד העוזרים המשפטיים לא יבליג עוד על הפגיעה בסקטור ועל ההתדרדרות ההולכת ונמשכת במצבו".

 

לדברי טוביס: "אנו זמינים למשא ומתן מיום ליום, בכל שעה ובכל מקום, כדי לסיים אחת ולתמיד את הסכסוך הזה ולהגיע להסכם קיבוצי בר קיימא לטובת העוזרים המשפטיים, השופטים, מערכת המשפט והציבור כולו".

 

במערכת בתי המשפט מועסקים 650 עוזרים משפטיים, רובם נשים, המסייעים לשופטים בניסוח החלטות ופסקי דין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x