$
משפט

בני הזוג נתניהו נחקרו במשך חמש שעות בתיק 4000: "מרגיש בטוח - לא יהיה כלום"

החוקרים הגיעו למעון ראש הממשלה בירושלים על-מנת לחקור אותו באזהרה בפרשת בזק ולגבות עדות בפרשת הצוללות. במקביל, רעייתו נחקרה באזהרה בלהב 433. גם אלוביץ', חפץ וחשוד נוסף שעוכב לחקירה היום - נחקרו

ynet 18:2102.03.18

חוקרי המשטרה ורשות ניירות ערך חקרו במשך כחמש שעות את ראש הממשלה בנימין נתניהו באזהרה במסגרת חקירת פרשת בזק, תיק 4000. במקביל לחקירתו, הגיעה רעייתו שרה למשרדי להב 433 בלוד כדי למסור עדות בתיק בזק ואז הפכה החקירה לחקירה באזהרה. שרה נתניהו נחקרה גם היא כחמש שעות.

 

במקביל, הובאו שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, רעייתו איריס אלוביץ' וניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של נתניהו, לחקירה במשרדי להב 433. כמו כן, המשטרה עיכבה לחקירה בכיר לשעבר במשרד התקשורת, שכיהן במשרד בתקופה שנחקרת. הבכיר חשוד בהפרת אמונים - על פי החשד הוא ביצע את הנחיות נתניהו והיטיב עם בזק. בשעות אחר הצהריים שוחרר אותו חשוד לביתו.  

 

לאחר החקירה פרסם נתניהו סרטון בעמוד הפייסבוק שלו וחזר על דבריו הקודמים: "רגע לפני כניסת השבת, אני מבקש לומר לכם - אני מרגיש בטוח שלא יהיה כלום. אני רוצה לומר לכם דבר נוסף, למיליוני ישראלים שמביעים תמיכה כל כך חזקה בי, ברעייתי ובמשפחתי - אתם מחממים לנו את הלב".

 

בתום חקירת בני הזוג נתניהו נמסר מהמשטרה ומרשות ניירות ערך כי "ראש הממשלה ורעייתו נחקרו במשך כמה שעות, במסגרת חקירה המתנהלת בלהב 433 וברשות ניירות ערך. החקירה מתנהלת בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה. מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים מחקירות מתנהלות".

 

 

 

 

חוקרי המשטרה ורשות ניירות ערך הגיעו היום בשתי מכוניות למעון ראש הממשלה. מחוץ למעון הפגינו כמה בני-אדם וקראו לנתניהו להתפטר מתפקידו. בחקירות קודמות של ראש הממשלה הועברו פרטים לחדר שליטה באגף החקירות והמודיעין, ויש להניח שגם היום היה דיווח בזמן אמת - כדי לכוון את החוקרים לשאלות רלוונטיות בעקבות מה שנאמר בחדרי החקירות השונים.

 

החוקרים מגיעים למעון רה"מ, היום החוקרים מגיעים למעון רה"מ, היום צילום: גיל יוחנן

 

 

 

החוקרים מגיעים למעון רה"מ, הבוקר החוקרים מגיעים למעון רה"מ, הבוקר צילום: עמית שאבי

 

פעילות החוקרים ב"שתי החזיתות" מתמקדת בפרשת בזק-וואלה. בצל מעצרם הממושך של שניים מהחשודים המרכזיים, אלוביץ' וחפץ, ובעקבות הסכם עד מדינה עם מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר, במשטרה היו מעוניינים לשמוע את גרסתו של ראש הממשלה לחשדות שלפיהם אלוביץ' זכה להטבות מפליגות של כמיליארד שקל כאשר כיהן כשר תקשורת, בתמורה להטיית הסיקור באתר וואלה שבבעלותו לטובת בני משפחת נתניהו.

 

 

עו"ד זק חן, פרקליטו של אלוביץ', בכניסה למשרדי להב 433 עו"ד זק חן, פרקליטו של אלוביץ', בכניסה למשרדי להב 433 צילום: שאול גולן

 

 

 

חוקרי המשטרה נכנסים למעון רה"מ חוקרי המשטרה נכנסים למעון רה"מ צילום: עמית שאבי

 

 

 

עו"ד יוסי כהן, פרקליטו של נתניהו, בכניסה למעון רה"מ עו"ד יוסי כהן, פרקליטו של נתניהו, בכניסה למעון רה"מ צילום: עמית שאבי

 

 

 צילום: עמית שאבי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x