$
משפט

ראש המועצה האזורית מטה יהודה יועמד לדין בכפוף לשימוע על הדחת עדים

משה דדון שהורחק מתפקידו יועמד לדין בשל הטרדת עדים ואיומים לכאורה, שהיו אמורים להעיד נגדו בפרשת מטה יהודה, שבה הוא חשוד בעבירות שוחד

זוהר שחר לוי 14:1027.02.18

ראש המועצה האזורית מטה יהודה המורחק, משה דדון יועמד לדין בכפוף לשימוש על כך שהטריד עדים שהיו אמורים להעיד נגדו בפרשה אחרת שבה הוא נחשד בעבירות שוחד, כך הודיעה היום (ג') הפרקליטות לבאי כוחו. גם אחיו, אבי דדון, יזומן לשימוע על אותן החשדות.

 

האחים דדון נעצרו תחילה בסוף שנת 2015 במסגרת פרשת שחיתות שנחקרה בלהב 433 וזכתה לכינוי "פרשת מטה יהודה" ובמרכזה החשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה, שיבוש מהלכי משפט והלבנת הון. במסגרת אותה חקירה עלה החשד כי השניים קידמו את מכירתו של מפעל תדמיר בו היה קשור אבי דדון תוך שהם מסתירים את העובדה כי הם עתידים לקבל כספי שוחד של כ-450 אלף שקל. במקביל לחקירה זו, נחקר ראש המועצה בחשד למעורבות בפרשה נוספת המייחסת לו חשד כי קיבל שוחד מבעל השליטה בחברת התשתיות אברות, גבי מגנזי.

תיק החקירה בעניינם של האחים שעסק בפרשת מטה יהודה הועבר לפני כחצי שנה לפרקליטות מחוז ירושלים, לאחר שנמצאה תשתית להעמידם לדין. השניים אף קיבלו הודעה מהפרקליטות כי יועמדו לדין בכפוף לשימוע וזה עתיד להתקיים בעניינם כבר בימים הקרובים. לאחר קיום השימוע, צפויה הפרקליטות להכריע אם יש מקום להגיש בעניינם כתב אישום.

 

משה דדון, ראש המועצה האזורית מטה יהודה המורחק משה דדון, ראש המועצה האזורית מטה יהודה המורחק צילום: מוטי קמחי

 

אולם, לפני כשבועיים עוכבו האחים לחקירה נוספת במשרדי להב 433 הפעם בחשד להטרדת עדים. לפי כתב החשדות בעניין זה, מאז שחרורם של האחים ממעצר וכן במהלך החודשים האחרונים לאחר שקיבלו את עיקרי חומר החקירה לצורך היערכותם לשימוע הם הטרידו עדים מרכזיים שעתידים להעיד נגדם.

 

השניים, כך נטען, עברו עבירות לכאורה של הדחת והטרדת עדים, וכן איומים וסחיטה באיומים "של עדים מרכזיים בפרשת 'מטה יהודה'. על פי החשדות המפורטים בכתב החשדות הנוכחי, זמן קצר לאחר שחרורם ממעצרם נהגו משה ואבי דדון בהזדמנויות רבות ליצור קשר עם אנשים שונים במועצה, "תוך הפצת מסרים מאיימים ומטרידים בנוגע לאנשים אשר מסרו הודעות במשטרה במסגרת חקירת הפרשה, ככלל, מתוך ידיעה שמסרים אלה יועברו לעדים".

 

השניים עשו זאת, על פי החשד, "במטרה להניע את העדים מלהעיד נגדם בבית המשפט ככל שיוגש נגדם כתב אישום בפרשת "מטה יהודה", ובניגוד להחלטת בית המשפט האוסרת עליהם ליצור כל קשר עם מי מהמעורבים בפרשה בנוגע לחקירה".

 

לפני כארבעה חודשים נשלחו למשה ואבי דדון כתבי חשדות בתיק העיקרי בפרשת "מטה יהודה" והזמנה לשימוע, וזמן קצר לאחר מכן קיבלו לידיהם את עיקרי חומר החקירה בפרשה לצורך הכנה לשימוע. כאמור, גם לאחר קבלת חומרי החקירה המשיכו השניים, כך נטען, בהעברת "מסרים מאיימים ומטרידים לעדים תוך ציון העובדה שהם מודעים לגרסאות העדים השונים במשטרה בפרשה".

 

היום (ג') הודיעה פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי), באמצעות עורכי הדין רבקה אלקובי ונתי בן חמו, באישור פרקליט המדינה שי ניצן, לבאי כוחם של ראש המועצה המורחק ואחיו, כי היא שוקלת להעמידם לדין בכפוף לשימוע על החשדות הנוגעים בעיקר להדחת עדים שנחקרו בשבועות האחרונים.

 

במסגרת ההסכמות עם ב"כ של משה דדון, סוכם כי הרחקתו מתפקידו כראש המועצה האזורית מטה יהודה ושאר התנאים המגבילים שהוטלו עליו במהלך החקירה, יימשכו עד סיום הליכי השימוע וקבלת החלטה סופית בתיק.

 

חקירת הפרשה התנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה להב 433 של משטרת ישראל. השימוע צפוי להתקיים בעוד כחודש ימים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x