שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

איש העסקים קובי טריביטש מבקש הכרה כפושט רגל: "מכרתי את כל רכושי"

בעלי טיב טעם לשעבר מבקש שיכירו בו כפושט רגל בעקבות חובות שצבר כתוצאה מקריסת שוק אלנבי–רוטשילד. גובה החובות: 19 מיליון שקל

ליטל דוברוביצקי, ידיעות אחרונות 07:4026.02.18

איש העסקים קובי טריביטש, מי שהיה בעבר הבעלים של רשת "טיב טעם", מבקש להכריז עליו פושט רגל - זאת עקב חובות בסך כ־19 מיליון שקל ל־18 נושים. טריביטש הגיש אתמול לבימ"ש המחוזי, באמצעות יואב רז ממשרדו של איתן ארז, בקשה למתן צו כינוס ולהכרזתו פושט רגל. במסגרת הבקשה הוא מציין כי "למעשה החובות בגינם אני פונה בבקשת הכינוס הינם חובות שנוצרו כתוצאה מקריסת עסק שהקמתי הידוע כשוק אלנבי־רוטשילד".

 

טריביטש, שהיה בעבר הבעלים ומי שהקים את רשת המזון הידועה "טיב טעם", מספר בבקשה כי ב־1989 אביו הוריש לו חנות בשר קטנה של 40 מ"ר בדמי מפתח בשוק הכרמל בתל־אביב שהיוותה את הבסיס לטיב טעם. "ללא הון עצמי ובהרבה נחישות וחזון הגדלתי ופיתחתי את החברה במשך 21 שנים והפכתי אותה לרשת הקמעונאית הרביעית בארץ". בסופו של יום, ובעקבות מספר אירועים, נאלץ טריביטש למכור את השליטה ברשת במחיר נמוך בכ־50% ממחיר השוק ובהפסד גדול.

 

 

שוק אלנבי רוטשילד. חובות של 19 מיליון שקל שוק אלנבי רוטשילד. חובות של 19 מיליון שקל צילום: יובל חן

 

 

עוד מצוין בבקשה כי טריביטש ראה בהמשך הזדמנות להקים שוק אוכל ולצורך העניין הוקמה חברה בשם "קרן ליאת השקעות", כאשר בעלי המניות בה הם הוא (עם 50.1%) והיתר בחלוקה שווה בין שלומי גבאי - בעבר מנכ"ל "איקאה" - ואיש העסקים אריק אברמוביץ'.

 

 

"במהלך ארבע השנים האחרונות, מרגע הקמת קרן ליאת ועד למינוי כונס נכסים לחברה אשר מונה בינואר לבקשת בנק הפועלים, עבדתי 10־14 שעות ביום, כולל שישי ושבת, ללא משכורת, דמי ניהול או החזר הוצאות. במהלך התקופה המדוברת הזרמתי כבעל מניות סכום כולל של 6.7 מיליון שקל לקרן ליאת... כדי להזרים כספים לעסק במהלך כל התקופה מכרתי את כל רכושי האפשרי, פדיתי את קרנות הפנסיה וביטוח החיים שלי, לקחתי הלוואות מחברים והזרמתי לעסק אשר נגזל ממני", סיפר טריביטש. עוד עולה מהבקשה כי לטריביטש טענות כנגד שותפיו לשעבר בשוק האוכל ואחד מהם פתח כנגדו בהליך משפטי.

 

 

טריביטש. עבדתי 10-14 שעות ביום ללא משכורת טריביטש. עבדתי 10-14 שעות ביום ללא משכורת צילום: שלום בר טל

 

פרקליטו של טריביטש, עו"ד איתן ארז, מסר בתגובה: "צר למר טריביטש שעקב סכסוך בין שותפים, החליט בנק הפועלים למנות כונס לשוק מבלי שהכונס אפילו תפס חזקה במקום. מר טריביטש בוחן בימים אלה הצעות עסקיות רבות המופנות אליו ובקרוב יצא לדרך חדשה בחסות הליך הכינוס הזמני".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x