$
משפט

השופטת תיאמה בווטסאפ את הארכות המעצר בפרשת בזק עם רשות ני"ע

הערב נחשפה בערוץ 10 התכתבות בין השופטת רונית פוזננסקי-כץ לבין היועץ המשפטי של רשות ני"ע ערן שחם שביט. בין היתר, כתב שביט לפוזננסקי כץ: "נבקש מחר ימים ספורים - את יכולה לתת יומיים" והיא משיבה: "איאלץ להיראות ממש ממש מופתעת"

זוהר שחר לוי 20:2925.02.18

מחר ייערכו דיונים בהארכת המעצר של מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, הדירקטור אור אלוביץ', סמנכ"ל הפיתוח העסקי בבזק עמיקם שורר ואשתו של בעל השליטה בבזק, איריס אלוביץ' וזאת במסגרת פרשת בזק (פרשה 4000), אולם ערוץ 10 חשף לפני זמן קצר תכתובת ווטסאפ בין השופטת בתיק רונית פוזננסקי-כץ לבין היועץ המשפטי של רשות ניירות ערך, ערן שחם שביט, בה השניים מתאמים כבר היום בכמה יוארכו המעצרים מחר.

 

 

 

בתכתובת שחשף הכתב דורון הרמן, כותב שחם-שביט לשופטת על בקשותיו הצפויות מחר: "הבשורות הנחמדות שאור (אלוביץ) ועמיקם (שורר) ישוחררו מחר בתנאים (מגבילים). תיראי מופתעת". השופטת פוזננסקי כץ השיבה: "אני מתחילה לעבוד על הבעה הולמת של הפתעה מוחלטת". שחם שביט המשיך: "סטלה (הנדלר) ואיריס (אלוביץ') נבקש מחר ימים ספורים. יבקשו 3 את בהחלט אבל ממש בהחלט יכולה לתת יומיים". "אתה ממשיך לגלות לי הכל ואני איאלץ להראות ממש ממש מופתעת", השיבה השופטת. "אז אולי המתווה שחשבנו עליו אינו כה רחוק מהמציאות..." הוסיפה, אך לא הסבירה למה התכוונה. "זה עלה לי בדם. כמעט הרביצו לי או עצרו אותי בלהב", השיב שחם שביט.

 

ההתכתבות בווטסאפ בין השופטת לנציג רשות ני"ע ההתכתבות בווטסאפ בין השופטת לנציג רשות ני"ע

 

 

מה שנראה כמו תיאום מוקדם, סותר את הרעיון הבסיסי של דיון מעצרים, שבו שופט בוחן באופן אובייקטיבי את הראיות לפני שהוא קובע עד כמה לשלול את חירותו של חשוד. החשיפה הזאת מערערת עוד יותר את ההנחה שהשופטים מנתקים את עצמם ושומרים על ריחוק מבעלי האינטרסים השונים בתיקים, לאחר שבמסגרת פרשת בזק נחקר החשד שנשיאת המחוזי לשעבר השופטת הילה גרסטל קיבלה הצעה להתמנות ליועצת משפטית בתמורה לסגירת תיקי שרה נתניהו – אך לא דיווחה על כך לרשויות החוק.

 

 

 

מהנהלת בית המשפט נמסר לערוץ 10 כי לא מדובר בתיאום, וכי השופטת פוזננסקי-כץ מכירה את התיק מתחילתו. סנגורי הנאשמים הגיבו בהפתעה לחשיפה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x