$
משפט

פרשת השוחד בשיכון ובינוי: היו"רית לשעבר רווית ברניב תישלח רק למעצר בית

הבוקר עיכבה המשטרה לחקירה את רווית ברניב, לשעבר יו"רית חברת הבנייה, בפרשת השוחד באפריקה שבה מעורבת שיכון ובינוי. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרה של ברניב ב-9 ימים, אולם בית המשפט דחה את הבקשה וקבע כי ברניב תועבר למעצר בית. מעצרו של מבקר הפנים אברהם אדמוני יוארך ביום

יניב רחימי וזוהר שחר לוי 17:5925.02.18

יו"רית שיכון ובינוי לשעבר רווית ברניב תועבר למעצר בית - כך קבעה לפני זמן קצר בית משפט השלום בראשון לציון. בית המשפט דחה את בקשת המשטרה, שעיכבה הבוקר לחקירה את ברניב, להאריך את מעצרה ב-9 ימים.

 

בפתח הדיון טענה עו"ד מיכל רוזן עוזר, המייצגת את ברניב, כי "מדובר באישה שכבר שש שנים אין לה שום תפקיד באף אחת מהחברות בקבוצת שיכון ובינוי. מעולם לא הייתה בעלת תפקיד ב-SBI. בחקירה אמרו למרשתי שאמרו 'כולם ידעו' - על זה עוצרים אותה?"

 

 

בקשת המשטרה הייתה לעצור את ברניב למשך 9 ימים, אולם בית המשפט קבע לאחר שעיין בתיק החקירה שהחשד הסביר נגד החשודה התבסס במסמכים סודיים שהועברו לעיונו. "עם זאת אני סבור שגם אם המסמכים מבססים חשד הם אינם חד משמעיים" אמר השופט, שציין שחקירת החשודה לא הוצגה לעיונו ולא הובאה כחלק מחומר החקירה. לפיכך החליט השופט, שלא להאריך את מעצרה והוא הורה על שחרורה ושהיא תישאר במעצר בית עד ה-1 במרץ.

 

במקביל לברניב עוכב הבוקר לחקירה גם אברהם אדמוני, לשעבר מבקר פנים בחברת-הבת SBI של שיכון ובינוי. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של אדמוני ב-9 ימים, אולם עורך דינו מאור ברדיצ'בסקי התנגד, בין היתר בטענה שאין חשד לשיבוש הליכי חקירה מצד החשוד "גם אם יש פעולת חקירה דחופה, החשוד יישאר במעצר בית ונפקיד סכום משמעותי. הוא לא גורם משמעותי בחקירה. הוא שיתף פעולה ועונה לשאלות".

 

בסיום הדיון בעניינו של אדמוני החליט השופט מיכלס להאריך את מעצרו של החשוד רק ביום אחד עד למחר, ה-26 בפברואר. הערב ביקש עורך דינו מאור ברדיצ'בסקי להוסיף כי "החשוד משתף פעולה באופן מלא. אני מקווה ומאמין שבתום החקירה יתברר שלא דבק במעשיו כל רבב"

 

צילום: shutterstock

 

  

 מוקדם יותר הובאו בצהרים לבית המשפט השלום בראשל"צ שלושה עובדים לשעבר בקבוצת שיכון ובינוי, שנעצרו בשבוע שעבר.

 

המשטרה הגיעה להסכמה עם עורכי הדין של החשודים יהודה אלימלך, לשעבר מנכ"ל SBI, חברה נכדה בבעלות מלאה של שיכון ובינוי, ולגבי אלכסנדר ישיש, לשעבר מנהל סניף קניה של חברת SBI.

 

אלימלך ישוחרר למעצר בית מלא בביתו עד ליום 6 במרץ 2018 בתנאים מגבילים. מעצרו של ישיש הוארך עד ליום חמישי, ה-1 במרץ ולאחר מכן ישוחרר למעצר בית מלא למשך אחד עשרה ימים, אלא אם כן יהיו התפתחויות בלתי צפויות שלא נמצאות כרגע בחומר שמצוי בידי היחידה החוקרת.

 

ביחס לרוני פלוך, לשעבר מנכ"ל SBI תשתיות שהחליף בתפקיד את אלימלך, המשטרה דורשת להאריך את מעצרו של פלוך לתקופה ממושכת יותר.

 

מדבריו של רפ"ק פרידמן טען שבחקירתו האחרונה פלוך שמר על זכות השתיקה לאחר שהושמעו לו "דברים מסוימים", כדברי קצין המשטרה. אולם עו"ד ירון ליפשס שמייצג את פלוך טען שאחרי שביקש להתייעץ עם עורך דינו מספר פעמים ונענה בשלילה, הוא השיב בסופו של דבר. השופט עמית מיכלס אישר את הדברים אחרי שעיין בפרוטוקול החקירה ואמר לרפ"ק פרידמן "הוא השיב. אולי אתם לא אוהבים את התשובה. אבל הוא השיב".

 

השופט מיכלס אמר שהחשד הסביר נגד פלוך התבסס והתחזק במידה משמעותית כמו כן התגברו החשדות ביחס לניסיונות של פלוך לשיבוש החקירה. מעצרו של פלוך הוארך בהסכמה בין הצדדים עד ליום 1 במרץ 2018.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x