שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

דאגה בגרמניה: גורמים ניאו נאצים ניסו לחדור למרצדס

על פי דיווחים בתקשורת הגרמנית, קבוצות ניאו נאציות ניסו להשפיע על תהליכי קבלת החלטות בדיימלר, חברת האם של מרצדס. דיימלר: "מתנגדים לפעילות ימין קיצוני, נשגיח על הנושא ביתר שאת"

תומר הדר 17:2323.02.18

גורמים ניאו נאציים מנסים לחדור למרצדס בנץ ולפגוע בעובדיה ובדרכי פעולתה. על פי דיווחים בתקשורת הגרמנית, קבוצות ניאו נאציות החברות בארגון העובדים "צנטרום אוטומוביל" המאגד את עובדי תעשיית הרכב הגרמנית ניסו להשפיע על תהליכי קבלת החלטות בדיימלר, חברת האם של מרצדס.  

לפי הצהרה שפרסם בעניין ועד העובדים במפעלי מרצדס באונטרקהיים: "פעילות ימין קיצוני והסתבכויות שיצרו פעילים ניאו נאציים יוצרות נזקים ומאיימות על מקומות העבודה".

 

מפעל של דיימלר מפעל של דיימלר צילום: בלומברג

 

דיימלר ציינה בתגובה כי היא מתנגדת לפעולות ימין קיצוני וכי הקבוצה תשגיח על הנושא ביתר שאת. לפי דיימלר: "אנו תומכים בסדר ובדמוקרטיה ומצפים מכל עובדינו לנהוג בסובלנות, בכבוד, בפתיחות ובהגינות".

 

יצרני הרכב הגרמניים נאלצים להתמודד בימים אלה עם לא מעט פרשות בעייתיות המעלות באוב תקופות אפלות מן העבר. השבוע הפך סטפן קוואנדט לבעל יותר מ-25% ממניות ב.מ.וו.

 

קוואנדט הוא צאצא של התעשיין גונתר קוואנדט שעשה חלק מהונו באמצעות אספקת שירותים שונים, כגון ייצור מדים, עבור המפלגה הנאצית. פולקסווגן הסתבכה בשערוריית ניסויי הגאז בקופים – ומאוחר יותר כך התברר שגם בבני אדם – וכעת, כאמור, נחשף בגרמניה כי גורמים ניאו נאציים מנסים לחדור לדיימלר, חברת האם של מרצדס בנץ.

 

עבור יצרניות הרכב הגרמניות, נושא הנאציזם נחשב לנקודה רגישה ובעייתית: כמעט כל יצרני הרכב הגרמניים נרתמו במהלך שנות השלושים למאמצי גרמניה הנאצית להפוך למעצמה ופיתחו כלי רכב ונשקים עבור המשטר הנאצי.

 

מאוחר יותר העסיקו חלק מיצרני הרכב הגרמנים: אוטו אוניון (לימים אאודי), ב.מ.וו ומרצדס בנץ אסירים, יהודים בין היתר, שעסקו ביצור נשק, חלקי מנועי מטוסים וכמובן חלקי רכב. מבין יצרניות הרכב הגרמניות, ב.מ.וו היא היחידה שיצאה בהצהרה פומבית בנושא והביעה חרטה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x