$
משפט

תיק 4000

דובר הליכוד שנחקר ברשות ני"ע יצא לחופשה

שי חייק הוא עובד ליכוד ואינו עובד מדינה; לפי ההערכות, רוב הסיכויים שלא ישוב לעבודתו

אדריאן פילוט וזוהר שחר לוי 22:5422.02.18

שי חייק, דובר מפלגת הליכוד שנחקר השבוע ברשות ניירות ערך במסגרת תיק 4000, יצא לחופשה. ההערכות הן שסיכוי נמוך שישוב לעבודותו. חייק הוא עובד ליכוד ואינו עובד מדינה.

 

החשד המרכזי בתיק 4000 הוא מתן שוחד לראש הממשלה, בנימין נתניהו,על ידי גורמים בקבוצת בזק, ובהם בעל השליטה שאול אלוביץ' ובני משפחתו, כדי לקדם את האינטרסים העסקיים שלה במשרד התקשורת. זאת בתקופה שבה שימש כשר התקשורת (נובמבר 2014 עד מאי 2017).

נתניהו, נציין, העביר לכאורה את סמכויותיו בעניין בזק ביוני 2016 לצחי הנגבי, לאחר שהתגלה שלא חשף בשאלון ניגוד העניינים שלו כשר התקשורת את קשרי החברות בינו ובין אישתו שרה, לבין אלוביץ' ואישתו איריס. על פי החשדות, טובות ההנאה שנתנו לנתניהו ובני משפחתו היו סיקור אוהד באתר וואלה שבשליטת אלוביץ'. על פי עדויות וכן התכתבויות SMS וואטסאפ שנתפסו בטלפונים הניידים של חלק מהחשודים בפרשה, בני משפחת אלוביץ' - בעיקר איריס - עמדו בקשר רציף עם משפחת נתניהו באמצעות מקורביה, בהם יועץ התקשורת ניר חפץ, ודרשו לשנות כותרות, להוריד ידיעות ביקורתיות ולהבליט ידיעות חיוביות.

שי חייק ברשות ני"ע שי חייק ברשות ני"ע צילום: עמית שעל

 

עו״ד אלעד רן ועו״ד אלעד שאול מטעמו של חייק מסרו: "שי חייק לא נחקר אלא מסר עדות, כמו רבים אחרים בתיק זה. יציאתו לחופשה אינה קשורה לאירועים בתיק 4000. הוא צפוי לשוב לעבודתו בימים הקרובים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x