שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

ביהמ"ש העליון חייב את אילן בן דב לשלם 50 מ' שקל עבור מניות סאני

בן דב ירכוש את המניות, ששועבדו לבנק לאומי, מחברת טאו תשואות שהייתה בבעלותו - זאת לאחר שהתחייב עליהן באופציית מכר

משה גורלי 10:5622.02.18

בית המשפט העליון חייב אתמול (ד') את אילן בן דב לרכוש מחברת טאו תשואות את המניות של חברת סאני אלקטרוניקה תמורת 50 מיליון שקל. מנימוקים שונים מאלה של בית המשפט המחוזי, אישרה נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, בהסכמת השופטים יצחק עמית וענת ברון, את פסק דינו של השופט אילן שילה ממחוזי מרכז. שילה קיבל את בקשת עו"ד קרן רייכבך סגל, כונסת הנכסים של נכסי טאו תשואות, להורות לבן דב לרכוש המניות תמורת 50 מיליון שקל.

 

 

טאו רכשה מבעל השליטה שלה, אילן בן דב, מניות של חברת סאני בתמורה ל-50 מיליון שקל. במקביל התחייב בן דב באופציית מכר (PUT) לרכוש את המניות מטאו באותו סכום. טאו שיעבדה בהמשך את האופציה לבנק לאומי. טאו וחברת הבת שלה, טאו תשואות, קרסו והוגשה בקשה לפירוקן. לפיכך, התגלעה מחלוקת בין הבנק ובין המנהל המיוחד שמונה לחברה עו"ד עמית אשור באשר לזהות הגורם המוסמך לפעול למימוש האופציה.

 

לבסוף מונתה עו"ד קרן רייכבך סגל ככונסת נכסים למימוש האופציה. נוכח סירובו של בן דב לממשה, הגישה רייכבך סגל בקשה לאכיפת הסכם האופציה. המחוזי וכעת העליון קיבלו את הבקשה והורו על מימושה.

 

אילן בן דב אילן בן דב צילום: אוראל כהן

 

העליון חייב את בן דב לשלם לבנק לאומי הוצאות ושכר טרחה בערעור בסך 100 אלף שקל, למנהל המיוחד עו"ד עמית אשור 50 אלף שקל ולכונסת הנכסים ולכונס הרשמי 25 אלף שקל - לכל אחד.

 

את בנק לאומי ייצג עו"ד אייל רוזובסקי ממיתר, את הכנ"ר עו"ד אסף ברקוביץ'. עוה"ד קרן רייכבך הכונסת ועמית אשור המנהל המיוחד ייצגו את עצמם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x