$
משפט

דירוג משרדי עורכי הדין לשנת 2018: הרצוג פוקס נאמן שוב בראש

למרות המיזוגים הרבים השנה בפירמות עורכי הדין, נראה כי הדבר לא השפיע במיוחד על הדירוג של דן אנד ברדסטריט: מיתר ליקוורניק גבע, לשם טל וגולדפברג זליגמן אף הם נותרו במקומות השני והשלישי. ליפא מאיר יצא מדירוג 20 הגדולים

זוהר שחר לוי 13:5321.02.18
אף שהשנה החולפת הייתה רוויה במגמת מיזוגים נרחבת בפירמות עורכי הדין, מדירוג פירמות עורכי הדין של דן אנד ברדסטריט לשנת 2018 המתפרסם היום (ד') נראה כי השפעתה של מגמה זו אינה רבה. שלושת המשרדים הגדולים: הרצוג פוקס נאמן, מיתר ליקוורניק גבע לשם טל וגולדפברג זליגמן ממשיכים לשמור על מקומם בראש הטבלה כמו בדירוג הקודם.

 

יחד עם זאת, נראה כי מגמת המיזוג הצליחה להזניק למקום הרביעי את משרד שבלת ושות' שמיזג אליו לאחרונה את משרד ראב"ד, מגריזו, בנקל ושות', לאחר שבשנה שעבר היה רק במקום ה-11. במשרד יש כיום 211 עורכי דין.

 

לראשונה זה שש שנים, משרד ליפא מאיר יצא מדירוג 20 הגדולים ונדחק למקום ה-21, זאת עקב שורה של עזיבות בשנה החולפת, ביניהם עזיבתו של עו"ד יוסי אלישע עם צוות מחלקת המיסים שהוביל.

 

 

משרד הרצוג פוקס נאמן ממשיך לעמוד בראש הדירוג, זו השנה הרביעית ברציפות, עם 339 עורכי דין. גם מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות' ממשיך לשמור על המקום השני עם 325 עורכי דין ומשרד גולדפרב זליגמן סוגר את השלישיה הפותחת, כפי שעשה כן בשנה שעברה, עם 224 עורכי דין.

 

משרד פישר בכר חן וול אוריון ושות' מדורג במקום החמישי עם 200 עורכי דין, לאחר שבשנה שעבר דורג במקום הרביעי.

 

במקום השישי בדירוג ניצב משרד מ.פירון עם 199 עורכי דין, משרד גורניצקי במקום השביעי עם 180 עורכי דין, יגאל ארנון ושות' במקום השמיני עם 176 עורכי דין, נשיץ ברנדס אמיר במקום התשיעי עם 175 עורכי דין ואת עשרת המשרדים הגדולים סוגר משרד ש.הורוביץ ושות' עם 157 עורכי דין.

 

הדירוג מכניס לראשונה לצמרת 20 המובילים את משרד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן שמיזג אליו את משרד עמית גרוס עם 74 עורכי דין, זאת לאחר שבשנה שעברה מוקם רק במקום ה-26.

 

פורום עורכי הדין Duns 100 של דן אנד ברדסטריט התכנס היום במשרדי החברה במעמד צמרת עורכי הדין מהפירמות המובילות בישראל. במסגרת זו הוצג הדירוג השנתי של הפירמות ונתונים על ענף עריכת הדין בישראל. מהנתונים עולה כי מגמת הירידה במספר עורכי הדין המוסמכים המשיכה גם השנה, אך בעוד הפקולטות למשפט מאוכלסות באחוז דומה של נשים וגברים, יחס זה לא נשמר בהמשך הדרך, היות שאחוז הנשים השותפות ב-25 המשרדים המובילים הינו 28% בלבד.

 

בהתייחס לדירוג אמרה אפרת שגב, סמנכ"ל פיתוח עסקי בדן אנד ברדסטריט כי השינויים המשמעותיים שחלקו השנה בדירוג 20 המשרדים המובילים "מצביעים יותר מכל על הצפיפות בצמרת הענף". לדבריה, "על מנת להמשיך לצמוח ולאפשר מענה כולל ללקוחות בסביבה עסקית מורכבת, המשרדים מרחיבים כל העת את תחומי המומחיות שלהם ומייצרים תמורות בענף, אשר מעלות במקביל את סף הכניסה לדירוג".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x