$
משפט

"ירי לכל עבר": העליון דחה על הסף את טענת ענבל אור שנפלה קורבן לעוקץ

אור עתרה נגד 103 גורמים במגזר הציבורי - בהם מפכ"ל המשטרה ושרים בממשלה. לטענתה, היא נפלה קורבן לעוקץ הונאה רחב היקף והיא סבורה שכך יבוטלו הליכי פירוק החברות שלה

ענת דניאלי 09:3821.02.18

בית המשפט העליון דחה על הסף עתירת ענבל אור נגד 103 גורמים שונים במגזר הציבורי בהם רשות המסים, מפכ"ל המשטרה ושרים בממשלה וכן גורמים במגזר העסקי בטענה לעוקץ החברות שהיו בבעלותה והמצויות בהליך פירוק - כך הוכרע אתמול (ג') בהרכב של שלושת שופטי העליון; ניל הנדל, מני מזוז ויוסף אלרון. כמו כן, הושת על אור הוצאות לטובת המדינה בשיעור מופחת של 3,000 שקל. לאור ישנו ערעור נוסף בביהמ"ש עליון כנגד החלטת נשיא ביהמ"ש המחוזי השופט איתן אורנשטיין לפרק את קבוצת החברות בבעלותה בעקבות כך שהגיעו לחדלות פרעון - אך טרם התקבלה החלטה בהליך זה.

שופטי העליון מפרטים בהחלטה כי לא מצאו טעם לאופן בה הוגשה העתירה במסגרתה "הועלו טענות שונות ביחס לגורמים שונים ברשויות בבחינת 'ירי לכל עבר'. אף העובדה שנספחי העתירה לא הומצאו למשיבים עד עתה, חלף החלטתי – אינה מתקבלת על הדעת". עוד נכתב בפסק הדין כי "התנהלות זו לא תרמה להבהרת טיעוני העותרת ואך הקשתה על בירור העתירה באופן יעיל".

 

ענבל אור ענבל אור צילום: יריב כץ

 

השופט מזוז פירט כי מדובר בעתירה של שורה של גורמים בשירות הציבורי ובמגזר הפרטי המונה כ-103 משיבים שבראשם היועץ המשפטי לממשלה, מפכ"ל המשטרה, ביהמ"ש המחוזי בת"א ורשות המסים.

 

לטענתה של אור, היא נפלה קורבן לעוקץ הונאה רחב היקף בו מעורבים בין היתר בכירי שלטון, שופטים עוברי משרדי ממשלה וכונס נכסים, סבורה כי רק בדרך של פנייה זו תינתן "האות לפתיחת חקירת הפרשה וביטול כל ההליכים של פירוק החברות והכנסתה של העותרת להליך הכינוס עד לבחינה וחקירת פרשת ההונאה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x