$
משפט

נשיאת בית המשפט העליון העידה במשטרה: גרסטל שיתפה אותי בדיעבד וללא פרטים מזהים

לדברי השופטת אסתר חיות, השופטת גרסטל סיפרה לה בדיעבד ולאחר שהמועמדות כבר לא הייתה רלוונטית, כי מישהו הקרוב לראש הממשלה דיבר עם ידיד שלה בעת שהייתה מועמדת וביקש לברר איתו מה תהיה עמדתה לגבי חקירות אשת ראש הממשלה

שירות כלכליסט 22:3220.02.18

הודעה לתקשורת מטעם נשיאת בית המשפט העליון: נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, מסרה הערב בעדות פתוחה הודעה לחוקרי המשטרה בפרשת 1270. הנשיאה אישרה כי חברתה הנשיאה (בדימוס) הילה גרסטל, שהייתה מועמדת בשנת 2015 לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה, סיפרה לה בדיעבד ולאחר שהמועמדות כבר לא הייתה רלוונטית, כי מישהו הקרוב לראש הממשלה דיבר עם ידיד שלה בעת שהייתה מועמדת וביקש לברר איתו מה תהיה עמדתה לגבי חקירות אשת ראש הממשלה. גרסטל הביעה בפני הנשיאה חיות זעזוע מהאירוע, אך היא הוסיפה כי לא תוכל לפרט מעבר לכך ולא תוכל לספר לה מי האנשים שבהם מדובר. בשל מיעוט הפרטים והסיפור המעורפל שאותו בחרה גרסטל לספר לה, לא היה בידי הנשיאה חיות בסיס כלשהו לנקיטת כל צעד מצידה.

נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות צילום: אוהד צויגנברג

 

 

מוקדם יותר הערב פורסם כי ניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, והיועץ האסטרטגי אלי קמיר חשודים שהציעו לשופטת בדימוס הילה גרסטל קידום לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה בתמורה לסגירת תיק שרה נתניהו (פרשת המעונות). כך הותר הבוקר (ג') לפרסום במסגרת חקירת תיק 1270. חפץ העצור עד יום חמישי בגין חשד למעורבותו בפרשת בזק הובא שוב בפני שופט אף שהוא במעצר, אך בית המשפט סירב לבקשת המשטרה להאריך את מעצרו.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לחשדות נגד יועץ התקשורת שלו לשעבר, ניר חפץ: "ניר חפץ מעולם לא הציע את ההצעה ההזויה הזאת בפני ראש הממשלה ורעייתו, הוא מעולם לא נתבקש על ידם להציע הצעה כזאת, ואיננו מאמינים שחפץ אפילו העלה דבר כזה על דעתו. תכף יאשימו את הזוג נתניהו גם ברצח ארלוזורוב".

 

 

השופטת בדימוס הילה גרסטל השופטת בדימוס הילה גרסטל צילום: נמרוד גליקמן

 

 

מעצרו של קמיר הוארך הערב עד יום ראשון. "מדובר בחשד לקשירת קשר לפשע ושוחד", אמר השופט. "לאחר שעיינתי בחומר, מצאתי חשד סביר ואף מעבר לכך לחשדות המיוחסים למשיב. החשד כלפי המשיב הוא שלקח חלק לכאורה בהצעה לקדם מעומדות של הנשיאה בדימוס של בית המשפט המחוזי, הילה גרסטל, למשרת היועץ המשפטי לממשלה, אשר לפי חומר החקירה נדחתה על הסף ולא יצאה אל הפועל.

 

"בשלב זה מדובר בחשדות בלבד. אין חולק שהוא נהנה מחזקת החפות, אך קיימת תשתית ראיתית המבססת חשד סביר לביצוע עבירות. אין צורך להכביר במילים בהשחתת השירות הציבורי במדינות חוק. בנסיבות אלה, כשיש חשש לשיבוש החקירה, אין מקום לשחרור המשיב בשלב זה, כדי לאפשר למשטרה למצות חקירה. החלטתי להאריך מעצרו לפרק זמן קצר, ולו על מנת לאפשר לבית המשפט לפקח על התקדמות החקירה. אני מקבל את ערעור המשטרה ומורה על הארכת מעצרו עד ל-25 בפברואר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x