$
משפט

אלי קמיר: כתב ספורט, יועץ שר הביטחון מופז ויועץ של בזק

ב"כלכליסט" פורסם בנובמבר שעבר כי קמיר נחקר באזהרה במסגרת פרשת בזק. קמיר שימש בעבר כיועץ אסטרטגי חיצוני לראשי קבוצת בזק וקיבל 40 אלף דולר בחודש

שירות כלכליסט 12:3920.02.18

הבוקר הותר לפרסום כי ניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של בנימין נתניהו, והיועץ האסטרטגי של רה"מ אלי קמיר, חשודים שהציעו לשופטת בדימוס הילה גרסטל קידום לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה בתמורה לסגירת תיק שרה נתניהו בפרשת המעונות. מי הוא אלי קמיר.

 

קמיר החל דרכו ככתב ספורט במעריב וכמי שסיקר את הכדורגל בפתח תקווה והיה ממטפחי אברהם גרנט. לאחר מכן סיקר ככתב משפט במעריב את משפטי נמרודי. מאוחר יותר הוא קודם לכתב בלונדון וסיים ככתב מדיני.

 

אלי קמיר אלי קמיר צילום: יריב כץ

 

ככתב משפטי סיקר בתחילת שנות התשעים את משפטו של ח”כ יאיר לוי מש”ס. שם הכיר את פרקליטו עו"ד יהודה וינשטיין. השניים התחברו לחברות אמיצה. לימים, כשכיהן וינשטיין כיועץ משפטי לממשלה, העביר וינשטיין את אחזקותיו לנאמנותו של החבר קמיר.

 

קמיר פרש ממעריב והפך לעוזרו וליועצו הקרוב של שר הביטחון שאול מופז. הוא חיבר את מופז לוינשטיין שסייע לשר בעניינים משפטיים שונים.

 

החברותא הזו התפתחה וספחה אליה חברה נוספת ששמה עלה היום הילה גרסטל. גרסטל, וינשטיין, קמיר, יו"ר חברת החשמל יפתח רון-טל ואחרים הפכו לחברים ב"פרלמנט", קבוצת חברים שהתקבצה סביב הרב אלימלך פירר שידוע גם כמסייע רפואי לנזקקים. לימים, על רקע מינוייה של גרסטל לנציבת ביקורת הפרקליטות עבר חתול שחור גדול בינה לבין וינשטיין.

 

קמיר נחקר באזהרה במסגרת פרשת בזק

 

ב"כלכליסט" פורסם בנובמבר שעבר כי קמיר נחקר באזהרה במסגרת פרשת בזק. קמיר שימש בעבר כיועץ אסטרטגי חיצוני לראשי קבוצת בזק. הוא נשכר על ידי בעל השליטה בקבוצה, שאול אלוביץ'. משרדו קיבל תשלום קבוע של 40 אלף דולר בתוספת מע"מ בחודש.

 

שותפו של קמיר בחברת ייעוץ התקשורת והאסטרטגיה "קמיר בכיר" הוא ישראל בכר, המחזיק על פי רשם החברות 35% מהחברה. בכר הוא מקורבו של מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, שנחקר בפרשה בחשד לביצוע עבירות מרמה. רשות ני"ע המליצה היום להעמיד לדין את פילבר שעל פי החשד קידם את האינטרסים העסקיים של בזק במסגרת התפקיד שאליו מונה באמצע שנת 2015. ככל הידוע בכר עצמו לא נחקר בפרשה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x