$
משפט

פרשת בזק

דוד שרן והראל לוקר מסרו עדות ברשות ני"ע

מנהל לשכת ראש הממשלה לשעבר ומנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר מסרו עדות פתוחה ברשות ני"ע במסגרת ההתפתחות בפרשת בזק. על פי החשד, מקורבים לראש הממשלה קיבלו עבורו טובות הנאה בתמורה לקידום ענייניה של בזק ובעל השליטה בה במשרד התקשורת

תומר גנון וזוהר שחר לוי 13:3519.02.18

מנהל לשכת ראש הממשלה לשעבר, דוד שרן, ומנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, הראל לוקר, מסרו אתמול (א') עדות פתוחה ברשות ני"ע במסגרת ההתפתחות בפרשת בזק. עדותו של שרן נמשכה אתמול שעות ארוכות.

 

 

 

על פי החשד בחקירה שמשותפת לרשות וליחידה למאבק בפשיעה הכלכלית (היאל"כ) במשטרה, מקורבים לראש הממשלה קיבלו עבורו טובות הנאה בתמורה לקידום ענייניה של בזק ובעל השליטה בה במשרד התקשורת. מדובר בתקופה שבה ראש הממשלה בנימין נתניהו כיהן גם כשר התקשורת, ועל פי החשד קידום ענייניהם של בזק ובעל השליטה, שאול אלוביץ', ניתן בין היתר בתמורה לכך שמקורבי אלוביץ' דאגו לסיקור מלטף למשפחת נתניהו באתר וואלה. ראש הממשלה צפוי להיחקר בפרשה.

 

הראל לוקר יוצא ממשרדי רשות ני"ע הראל לוקר יוצא ממשרדי רשות ני"ע צילום: אוראל כהן

 

אתמול נעצרו 7 חשודים ובית משפט השלום בת"א האריך את המעצר של חלקם עד יום רביעי ושל חלקם עד יום חמישי. צו איסור פורסם הוצא על שמות החשודים: בכירים בקבוצת בזק ומקורבים להם וכן יועץ תקשורת מוכר ובכיר בשרות הציבורי. לחשודים מיוחס ביצוע עבירות שוחד, הלבנת ההון, מרמה ועבירות על חוק ני"ע. המשטרה והרשות הוציאו צווי הקפאה לנכסים של חלק מהחשודים.

 

דוד שרן יוצא ממשרדי רשות ני"ע דוד שרן יוצא ממשרדי רשות ני"ע צילום: אוראל כהן

 

 

 

שרן שמסר אתמול עדות פתוחה ברשות ני"ע, נחקר בעבר כחשוד בפרשה אחרת שנחקרת ביאל"כ - פרשת הצוללות וכלי השיט (תיק 3,000). המשטרה מייחסת לו ביצוע עבירות שוחד, מרמה והלבנת הון. על פי החשד, שרן הדליף במסגרת תפקידו במשרד רוה"מ לנציג טיסנקרופ הגרמנית, עד המדינה מיקי גנור, מידע על מכרזים בתחום הרכש הביטחוני, וכן מה היו יחסי הכוחות והצבעות השרים בקבינט המדיני-הביטחוני שקשורת אליהם. על פי החשד של המשטרה הפעולות שביצע בין היתר שרן במסגרת תפקידו כפקיד ציבור היו בתמורה לשוחד של עשרות אלפי שקלים שקיבל מגנור.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x