$
משפט

הערכות: המשטרה תזמן את נתניהו לחקירה בפרשת בזק

אחרי שבית המשפט העריך את מעצרם של בכירי בזק ב-5 ימים, וכן את מעצרו של יועץ התקשורת הבכיר, מעריכים גורמים המעורים בתיק כי גם רה"מ ייחקר בפרשה. החשד: קבלת שוחד בדמות סיקור מלטף באתר וואלה. במקביל צפויה גם שרה נתניהו להיחקר בשל קשריה עם אחת הנחקרות. נתניהו: "מסע הציד נמשך"

ynet ושירות כלכליסט 20:5618.02.18

גורמים המעורים בתיק 4000 העריכו הערב (יום א') כי לא יהיה מנוס לחוקרי המשטרה לזמן בקרוב את ראש הממשלה בנימין נתניהו לחקירה בפרשת בזק. בידי החוקרים ראיות של ממש לבקשות שהתקבלו בנוגע לסיקור מפרגן לבני משפחת נתניהו באתר "וואלה". במקביל פרסם הערב ערוץ 10 כי גם שרה נתניהו עשויה להיחקר בפרשה בעקבות קשריה הקרובים עם אחת הנחקרות בפרשה.

 

רה"מ בנימין נתניהו ושאול אלוביץ' רה"מ בנימין נתניהו ושאול אלוביץ' צילום: יובל חן, אלכס קולומויסקי

 

בינתיים האריך בית המשפט השלום בתל-אביב את מעצרו של יועץ התקשורת המקורב לראש הממשלה בחמישה ימים. גם מעצרם של שני בכירים בבזק הוארך לתקופה זהה וכך גם מקורב נוסף לראש הממשלה. בינתיים הוטל צו איסור פרסום על פרטי הפרשה והדיונים בבית המשפט התנהלו בדלתיים סגורות. 

 

בזמן שהחשודים, ובהם יועץ התקשורת החשוד בשוחד ובשיבוש הליכי חקירה הובאו לבית המשפט, הובאו בפני השופטת רונית פוזננסקי כץ, פרסם ראש הממשלה תגובה נוספת. בתגובת נתניהו נכתב: "עוד חקירת סרק בלחץ התקשורת. מסע הצייד התקשורתי נמשך במלא עוזו. אחרי שיצא האוויר מ-1000 ו-2000 ואחרי שמתברר שאין בכלל אוויר ב-3000, התקשורת יצרה לחץ כביר לייצר בלון חדש - 4000. גם ממנו יצא כל האוויר. כל ההחלטות שנתקבלו בעניין בזק היו בהתאם להמלצות של ועדות מקצועיות ושל גורמים מקצועיים. זאת הסיבה שמשרד המשפטים הבהיר בדו״ח מבקר המדינה ביחס לבזק: ״רה״מ לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת... לא הייתה החלטה שהיטיבה עם בזק באופן ספציפי שניתן היה להצביע עליה כהחלטה שעשויה להיות שנויה במחלוקת, וככזו שעשויה להיות נעוצה בפגם של ניגוד עניינים". לכן מדובר בבועה מלאכותית שגם היא תתפוצץ".

 

 

 

 

"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x