$
משפט

ביהמ"ש דחה את אסיפות הנושים של יורוקום שנועדו למחר

השופטת קיבלה את בקשת אחד הנושים שטען כי הצעת סיידוף ניתנה יממה בלבד לפני האסיפה ולא היה מספיק זמן ללמוד אותה

גולן חזני 19:5118.02.18

בית המשפט המחוזי החליט לדחות הערב (א') את אסיפות הנושים של יורוקום שנועדו למחר (ב').

 

 

השופטת איריס לושי עבודי קיבלה את בקשתו של אחד הנושים הקטנים הלא מובטחים של יורוקום שטען כי ההצעה של נתי סיידוף היא הצעה חדשה שניתנה יממה בלבד לפני האסיפה ולנושים לא היה מספיק זמן ללמוד אותה.

 

בהיעדרו של השופט איתן אורנשטיין המטפל בתיק ונמצא בחו"ל החליטה השופטת לדחות את האסיפות וכי בית המשפט יודיע על מועד חדש לכינוס אסיפות. האסיפות עמדו לאשר את נתי סיידוף כרוכש של יורוקום בתמיכת שלושת הבנקים הנושים - הפועלים דיסקונט והבינלאומי.

 

מימין: סיידוף ואלשטיין. השני פרש מהמרוץ מימין: סיידוף ואלשטיין. השני פרש מהמרוץ צילומים: אוראל כהן

 

 

הבוקר דווח כי בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' לא יישאר שותף בחברה גם אם נתי סיידוף יהיה זה שירכוש אותה. ל"כלכליסט" נודע כי סיידוף העביר שלשום (ו') טיוטת הצעה סופית לרכישת יורוקום, החברה האם של בזק שלפיה הוא מציע לרכוש 100% מהחברה, בניגוד להצעות קודמות שהשאירו לאלוביץ' 10%. סיידוף הסיר את אלוביץ' מההצעה בשל דרישת הבנקים הנושים הפועלים, דיסקונט והבינלאומי, שרצו לראותו לחלוטין מחוץ לחברה. לו היה נשאר בחברה, היה אמור אלוביץ' להעביר חלק מהאפסייד והדיבידנדים שיקבל עבור חלקו לבנקים הנושים. בנוסף, הישארות של אלוביץ' ביורוקום היתה מאפשרת לסיידוף להחזיק בהיתר השליטה של אלוביץ' עד שיקבל היתר שליטה משלו.

 

ביום חמישי האחרון פורסם כי אלשטיין פורש מהמירוץ לרכישת בזק ואי.די.בי מוותרת על הניסיון לרכוש את יורקום. בכך הוסר המכשול המרכזי למכירת החברה לנתי סיידוף, והוא עתה בעל הסיכוי הגבוה ביותר להפוך לבעל השליטה בבזק. ההחלטה של אדוארדו אלשטיין וחברת דסק"ש של אי.די.בי לפרוש מהמירוץ התקבלה על רקע דרישות הבנקים להעברת סכום של 200 מיליון שקל, שיחולט במידה שדסק"ש לא תקבל אישור רגולטורי לשליטה בבזק או בחלל תקשורת. דרישה זו שנחשפה ב"כלכליסט" נועדה להגן על הבנקים במקרה שיעדיפו את הצעת אלשטיין יגלו בסופו של דבר כי הוא אינו מקבל היתר שליטה - ובינתיים הצעת סיידוף כבר לא תהיה בתוקף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x