$
משפט

בית הדין לענייני משפחה הכריע: גם אם לא ביולוגית תקבל צו הורות טרם לידה

המשמעות היא כי האם הלא ביולוגית תוכל להירשם כאם נוספת בתעודת הלידה ובמרשם האוכלוסין מיד עם הלידה וקבלת מספר תעודת הזהות של התינוק

זוהר שחר לוי 08:5418.02.18

בית המשפט לענייני משפחה בפתח תקווה נעתר לבקשת זוג נשים לקבל צו הורות לילד שלהן שטרם נולד. המשמעות היא כי האם הלא ביולוגית תוכל להירשם כאם נוספת בתעודת הלידה ובמרשם האוכלוסין מיד עם הלידה וקבלת מספר תעודת הזהות של התינוק. צו הורות ניתן לבני זוג מאותו המין שנולד להם ילד באמצעות תרומת זרע או פונדקאות, ומשמעו שההורה הלא ביולוגי יירשם כהורה ביולוגי בתנאי שבני הזוג מתפקדים יחד כהורים. היועמ"ש התנגד למתן צו מראש.

 

בנות הזוג, קיבלו בעבר צו הורות לבתן הבכורה ולפני מספר חודשים עתרו לבית המשפט למשפחה, באמצעות עורכות הדין שירלי בן שטרית ואחינעם סגל־אורבך, בבקשה לקבל צו הורות טרום לידה לילד שבדרך.

 

בפסק הדין של השופט עובד אליאס צוין כי שעה שבנות הזוג מקיימות קשר ממושך ויציב ומגדלות ואף במשותף את בתן הבכורה, ישנה הצדקה להקדמת צו ההורות: "בפסיקה כבר נקבע כי טובת הקטין והתא המשפחתי בהקדמת מועד תחולת צו ההורות לשעת הלידה. הצו המבוקש ישרת את טובת הילד הצפוי להיוולד בצורה הטובה ביותר".

 

עו"ד בן שטרית, ממשרד אנשל בן שטרית ושות': "לאחרונה בתי משפט למשפחה מכירים בצו הורות פסיקתי טרם הלידה מאחר שישנה הבנה כי הורות משותפת מתחילה עם קבלת ההחלטה להגדיל את התא המשפחתי."

 

עו”ד שירלי בן שטרית. לטובת הילד עו”ד שירלי בן שטרית. לטובת הילד צילום: אלירן אביטל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x