$
משפט

מנהל רשות המסים מסר עדות במשטרה בעניין "חוק מילצ'ן"

לפי המשטרה יאיר לפיד כשר אוצר סירב לבקשתו של נתניהו להאריך את החוק הקיים כך שהפטורים על דיווח על הכנסות בחו"ל יעמדו על 20 שנה במקום 10 שנים. גורמים המעורבים בנושא מציינים כי בקשה כזו לא הגיעה אז לרשות המסים

עמרי מילמן 17:2514.02.18

מנהל רשות המסים, משה אשר, מסר במסגרת חקירת נתניהו עדות למשטרה בנוגע ל"חוק מילצ'ן" - הפטור ממס ומדיווח על הכנסות מחו"ל לעולים חדשים ותושבים חוזרים.

 

 

 

לפי המשטרה, במסגרת חקירת פרשת 1000 עלה כי נתניהו ביקש משר האוצר דאז יאיר לפיד להאריך את החוק הקיים כך שהפטורים יעמדו על 20 שנה במקום 10 שנים. מילצ'ן שעלה לפני עשור, יידרש בסוף השנה הזו כבר לדווח על הכנסותיו מחו"ל ולשלם עליהן מס.

 

בנימין נתניהו ארנון מילצ'ן ב-2005 בנימין נתניהו ארנון מילצ'ן ב-2005 צילום: גטי אימג'ס

 

לפי המשטרה לפיד סירב לבקשתו של נתניהו וכעת עולה כי גם מנהל רשות המסים נתבקש למסור עדות בנושא. עם זאת גורמים המעורבים בנושא מציינים כי בקשה כזו לא הגיעה לרשות המסים באותה התקופה. בכל מקרה מאז 2013 רשות המסים מנסה לבטל את אותו פטור מדיווח, אולם הצעה זו נופלת מחוק ההסדרים בכל פעם מחדש.

 

בתקציב 2019 ביקשו ברשות המסים לבטל את הסעיף בחוק המאפשר לשר האוצר להאריך את מסגרת ההטבות במידה והוא מוצא כי יש בכך ערך כלכלי, זאת בטענה כי זהו סעיף שלא נעשה בו שימוש ולא ייעשה בו שימוש (לראייה, מעולם לא תוקנו התקנות שמבהירות את הנושא). אולם סעיף זה יצא מחוק ההסדרים בעקבות לחץ של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, וכעת אמור לעבור חקיקה רגילה, שאם לשפוט לפי העבר לא צפויה להתקדם בקרוב.

 

מרשות המסים לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x